Skoči na glavno vsebino

Pomembno: E-poštni naslovi in delovanje storitev (učilnic) Arnes

Za storitve Arnes do sedaj e-poštni naslovi učencev niso bili obvezni in so se zaradi tega namena vpisali le navidezni, ker tudi šola ni imela zakonske podlage, da bi jih učencem dodeljevala. Ker pa Arnes vklaplja sinhronizacijo računov z učilnicami, morajo biti le ti delujoči in ne več navidezni. V ta namen je Arnes šolam pripravil orodja za generiranje e-poštnih naslovov, (ki se bodo zapisali v AAI račun uporabnikov,) podatke za uporabo pa boste učenci prejeli preko svojih razrednikov. Kljub temu, da bo šola učencem dodelila e-poštne naslove, je še vedno za njih skrbnik Arnes (pozabljena gesla, nedelovanje, napake,…), za AAI račune pa šola, oziroma šolski administrator.

Elektronski naslovi bodo ustvarjeni kot AAI naslovi (ime.priimek@os-strazisce-kr.si), ki velja za uporabniško ime AAI računa, za elektronski naslov pa bo potrebno uporabiti drugo uporabniško ime in geslo (npr: mihaj2). Geslo, ki ste ga boste prejeli, je začasno in ga morate ob prvem dostopu v poštni predal spremeniti. Osnovna navodila za uporabo storitve vas čakajo v vašem poštnem predalu, v katerega se prijavite na naslovu https://webmail.arnes.si

Več o spremembi delovanja Arnes storitev si lahko preberete na njihovi strani : http://www.arnes.si/pomembno-e-postni-naslovi-v-sio-mdm-in-delovanje-storitev/

Ter mnenje informacijske pooblaščenke o spremembi zakonske osnove za dodeljevanje e-poštnih računov učencem : https://www.ip-rs.si/vop/?tx_jzgdprdecisions_pi1%5BshowUid%5D=1728

 

(Skupno 1.040 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost