Pravila obnašanja, bonton na videoklicih

Videoklici so gotovo dobrodošli za izvajanje pouka na daljavo, saj omogočajo bolj pristen in neposreden stik učitelja z učenci. Da bo sistem deloval pravilno in uspešno v dobro vseh nas je prav, da tako učitelji kot tudi učenci upoštevajo pravila bontona:

• Snemanje videokonferenc je prepovedano, saj se s tem krši varstvo osebnih podatkov, kar je kaznivo dejanje
  • Na videokonferenco se prijavite samo tisti udeleženci, ki ste prejeli vabilo oziroma povezavo. Deljenje videokonferenčne povezave drugi osebi ni dovoljeno!
  • Na videokonferenco se prijavite pravočasno(5 minut prej)
  • Učenec naj se obvezno prijavi s svojim imenom in priimkom
  • Kamere imate ves čas vklopljene, razen, če se z učiteljem ne dogovorite drugače
  • Med poukom imajo učenci izklopljen mikrofon, vklopi ga le učenec, katerega pozove učitelj
  • Na videokonferenci naj bo prisoten le učenec. Na podlagi izkušenj učenec bolj zbrano sledi učitelju, če je v prostoru sam. Zaželeno je, da starši pomagajo samo pri tehnični izvedbi videoklica
  • Med poukom na videoklicu, se morajo tako kot v šoli upoštevati pravila lepega obnašanja (se ne pije, ne malica, ne brska po internetu, se dopisuje …)

Pri izvajanju poučevanja na daljavo se uporabljajo pravila šolskega reda.

V primeru ugotovljenih kršitev teh pravil lahko šola ukrepa proti izvajalcu in uporabniku.

Za ukrepanje proti izvajalcu se uporabljajo veljavna pravila disciplinske odgovornosti delavca. Za vzgojno ukrepanje se uporabljajo pravila šolskega reda.

Upoštevajte bonton, bodite strpni in prijazni in se obnašajte tako, kot želite, da se drugi do tebe.

Pavel Srečnik, ravnatelj