Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za oktober 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – OKTOBER 2019

DATUM MALICA 1. R MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

30. 9.

Pisana štruca (gluten), kisla smetana (mleko), indijski oreščki (oreščki), čaj, banana. Pisana štruca (gluten), kisla smetana (mleko), indijski oreščki (oreščki), čaj. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji zrezek v omaki (gluten, mleko), rizi bizi, pesa (SO2), voda. Bio korenčkovo pecivo  (gluten), jabolko.

Torek

1. 10.

ŠS eko paprika

 

Kruh iz krušne peči (gluten), mortadela (mleko?, gluten?), planinski čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), mortadela (mleko?, gluten?), planinski čaj. Pasulj s suhim mesom (gluten), bio kamutov kruh (gluten), zelena solata, mlečni sladoled  (mleko), redek sok. Navadni grški jogurt (mleko), prepečenec iz petih žit (gluten, soja).

Sreda

2. 10.

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), domače hruške. Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), domače hruške. Korenčkova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini (mleko, gluten, jajca) v paradižnikovi omaki, pesa, voda. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten), 100 % sadni sok.

Četrtek

3. 10.

Bio koruzni mešan kruh (gluten), tuna (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj. Bio koruzni mešan kruh (gluten), tuna (ribe, soja), rezine kumar, redek sok. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Bio sadni kefir (mleko), grozdje.

Petek

4. 10.

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko), banana. Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko), banana. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

7. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj, jabolka. Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj. Enolončnica s piščancem, zelenjavo in bulgurjem, eko koruzni žganci z ocvirki, prosena kaša s suhimi slivami (gluten, mleko, SO2, jajca),, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), mleko (mleko).

Torek

8. 10.

ŠS eko mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj, hruške. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko) , domača slivova marmelada, čaj, hruške. Porova juha (mleko, gluten), makaronovo meso (, gluten, jajca), pesa, redek sok. Crispy kruhki (mleko, gluten), jabolko.

Sreda

9. 10.

 

Bio koruzni kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), čaj, grozdje. Bio koruzni kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), redek sok. Kostna  juha z zakuho (gluten, jajca), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Skuta s sadjem (mleko), hruške.

Četrtek

10. 10.

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, domače mleko (mleko), jabolko. Bio skutino pecivo (gluten, mleko), domače mleko (mleko), jabolko. Telečji zrezki v lovski omaki (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s krompirjem, redek sok. Grisini (gluten), mešano suho sadje (SO2).

Petek

11. 10.

ŠS eko korenje

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir (mleko)  sadni čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir (mleko), sadni čaj. Bučna kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

14. 10.

Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške. Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom nepikantne (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

15. 10.

Rženi kruh (gluten), kuhan pršut, kumarice (SO2), domač jabolčni sok. Rženi kruh (gluten), kuhan pršut, kumarice (SO2), domač jabolčni sok.

Brokolijeva juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Sreda

16. 10.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (mleko, soja), domača jabolka. Eko pešnični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (mleko, soja), domača jabolka. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zelena solata, redek sok. Bio polnozrnato pecivo (gluten, sezam).

Četrtek

17. 10.

ŠS sezonsko sadje

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), kostanjev med, sadni čaj. Polnozrnati kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), kostanjev med, sadni čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), pesa, redek sok. Banana, grisini (gluten).

Petek

18. 10.

Pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sveže sadje.
     

Ponedeljek. 21. 10.

ŠS jabolka

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati, voda. Ajdov kruh z orehi (gluten, oreščki), maslo (mleko).

Torek

22. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. Cvetačna juha (mleko, gluten), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), hruška.

Sreda

23. 10.

 

Črna bombeta (gluten), mleko (mleko), banana. Črna bombeta (gluten), domači sadni jogurt (mleko), banana. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Bio pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko.

Četrtek

24. 10.

ŠS eko mleko (mleko)

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Enolončnica s piščancem, krompirjem in svežo zelenjavo, čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

25. 10.

ŠS korenje

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Grahova juha (gluten, mleko), pirini svaljki (jajca, SO2, gluten), haše omaka (gluten), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.

 

Dober tek!

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

  

JEDILNIK ZA VRTEC – OKTOBER 2019

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO OPB

Ponedeljek

30. 9.

Pisana štruca (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji zrezek v omaki (gluten, mleko), rizi bizi, pesa (SO2), voda. Bio korenčkovo pecivo  (gluten), jabolko.

Torek

1. 10.

 

 

Kruh iz krušne peči (gluten), mortadela (mleko?, gluten?), planinski čaj. Sveže sadje. Pasulj s suhim mesom (gluten), bio kamutov kruh (gluten), zelena solata, mlečni sladoled  (mleko), redek sok. Navadni grški jogurt (mleko), prepečenec iz petih žit (gluten, soja).

Sreda

2. 10.

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), domače hruške. Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini (mleko, gluten, jajca) v paradižnikovi omaki, pesa, voda. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten), 100 % sadni sok.

Četrtek

3. 10.

 

Bio koruzni mešan kruh (gluten), tune (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Bio sadni kefir (mleko), grozdje.

Petek

4. 10.

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko). Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

7. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj. Sveže sadje. Enolončnica s piščancem, zelenjavo in bulgurjem, eko koruzni žganci z ocvirki, prosena kaša s suhimi slivami (gluten, mleko, SO2, jajca),, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca), mleko (mleko).

Torek

8. 10.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), makaronovo meso ( gluten, jajca), pesa, redek sok. Crispy kruhki (mleko, gluten), jabolko.

Sreda

9. 10.

 

Bio koruzni kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), čaj. Sveže sadje. Kostna  juha z zakuho (gluten, jajca), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Skuta s sadjem (mleko), hruške.

Četrtek

10. 10.

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, domače mleko (mleko). Zelenjavni krožnik. Telečji zrezki v lovski omaki (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s krompirjem, redek sok. Grisini (gluten), mešano suho sadje (SO2).

Petek

11. 10.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sir (mleko)  sadni čaj. Sveže sadje. Bučna kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

14. 10.

Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom nepikantne (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

15. 10.

Rženi kruh (gluten), kuhan pršut, kumarice (SO2), domač jabolčni sok. Sveže sadje.

Brokolijeva juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Sreda

16. 10.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zelena solata, redek sok. Bio polnozrnato pecivo (gluten, sezam).

Četrtek

17. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), kostanjev med, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), pesa, redek sok. Banana, grisini (gluten).

Petek

18. 10.

Pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Krompirjev golaž z eko hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sveže sadje.
     
Ponedeljek. 21. 10. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Sveže sadje. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati, voda. Ajdov kruh z orehi (gluten, oreščki), maslo (mleko).

Torek

22. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko, gluten), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), hruška.

Sreda

23. 10.

 

Črna bombeta (gluten), mleko (mleko), banana. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta (mleko), zelenata solata s fižolom, voda. Bio pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko.

Četrtek

24. 10.

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Zelenjavni krožnik. Enolončnica s piščancem, krompirjem in svežo zelenjavo, čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

25. 10.

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), pirini svaljki (jajca, SO2, gluten), haše omaka (gluten), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.
       

Ponedeljek

28. 10.

Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), domača marelična marmelada, mleko (mleko). Sveže sadje Ričet, skutni  (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), voda. Koruzni vaflji, jabolko.

Torek

29. 10.

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko). Sveže sadje Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), govedina iz juhe, pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Sreda

30. 10.

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paprika, čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca), riban sir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Skuta s sadjem (mleko), hruške.

Četrtek

31. 10.

DAN REFORMACIJE

Petek

1. 11.

DAN SPOMINA NA MRTVE

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.108 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost