Skoči na glavno vsebino

Čistilna akcija po Žabnici

V soboto, 11.4.2015 smo se s planinskim krožkom pridružili čistilni akciji v vasi Žabnica. Dan je bil sončen , zato pri pobiranju smeti nismo imeli težav…Vsak učenec je dobil rokavico in PVC vrečko. Pot smo pričeli pri šoli, šli po spodnji Žabnici, zavili čež mostiček potoka Žabnica proti samostanu. Tam smo že pobrali toliko smeti, da smo prve težke vreče pustiuli ob kozolcu. Po poljski poti smo nadaljevali do železniških tirov.

Tudi tam smo ponovno odložili polno vrečo. Nato smo se razdelili v dve skupini. Vsaka je pot nadaljevala ob desni in levi strani tirov. Do stare žel.postaje smo spet prinesli kup smeti. Pot do šole pa potem ni bila več daleč in tudi ne preveč onesnažena. Vsi veseli in zadovoljni, da smo pomagali naravi, smo si hito umili roke, kajti KS Žabnica nam je že pripravila čevapčiče in sokove. Da pa je bil trud poplačan , so otroke razveselili še z napihljivim gradom in potem se nikomur ni mudilo domov…Naslednje leto bomo ponovno sodelovali. Hvala KS Žabnica za pogostitev in zabavo.

Nataša Ravnikar.

{phocagallery view=category|categoryid=144|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost