Skoči na glavno vsebino

PLANINSKA INTERESNA DEJAVNOST v šolskem letu 2023/2024

Planinski krožek bo potekal v sodelovanju šole z Mladinskim odsekom Planinskega društva Kranj. Organiziran bo v obliki pohodov, ki bodo potekali ob sobotah, učenci pa se lahko udeležijo tudi planinskih taborov.

 

*V tem šolskem letu uvajamo NOV NAČIN PRIJAVE NA POHOD.

Za vsak pohod se bo potrebno prijaviti preko krajšega spletnega obrazca, ki ga boste prejeli skupaj z vabilom vsaj en teden pred predvidenim izletom preko eAsistenta ali elektronske pošte. Zaradi lažje organizacije prosimo, da obrazec izpolnete tudi v primeru neudeležbe ali odjave.

 

OBVEZNA OPREMA

Za udeležbo je potrebna ustrezna osnovna oprema in sicer pohodni čevlji, manjši nahrbtnik z malico in pijačo ter letnemu času primerna oblačila. O dodatni opremi in preostalih potrebnih informacijah boste obveščeni v vabilu.

 

STROŠKI VPISA IN IZLETOV

Vsi učenci, ki obiskujejo planinski krožek, so tudi/bodo člani Planinske zveze Slovenije in Planinskega društva Kranj. Stroški članarine za leto 2024 in nezgodnega zavarovanja na planinskih poteh znaša 9€. Članarino boste plačali v mesecu januarju in bo veljala za tekoče leto, člansko znamko pa se nalepi v prejet Planinski dnevnik ali na izkaznico. Za novo vpisane člane je potrebno izpolniti še pristopno izjavo, ki jo prejmete pri mentorju planinskega krožka. Strošek izleta (15€) boste mesečno poravnali preko položnice v šoli. Prvi izlet bo brezplačen.

 

 

Načrtovani izleti:

1 23.9.2023 Zavetišče v Hudičevem borštu (lasten prevoz)
2 14.10.2023 Javorniški rovt in Valvasorjev dom *z vlakom
3 11.11.2023 Koča na Goški planini (Jelovica)
4 9.12.2023 Grosupeljska planinska pot *z vlakom
5 26.1.2024 Planinski dom Tamar *nočni pohod, petek
6 10.2.2024 Koča na Planini nad Vrhniko
7 9.3.2024 Tumova koča na Slavniku
8 6.4.2024

Kosmatica / Kosmatitza

Celovška koča / Klagenfurt Hutte


V primeru slabega vremena ali drugih nepredvidljivih dejavnikov

 si pridržujemo pravico do spremembe datuma ali lokacije izleta.

 

Predvideni tabori:

17.-19.11. ali 24.-26.11.2023 Jesenski 3-dnevni tabor, Taborniški dom Šija (4.-6. razred)
17.-19.5.2024 Bohinj

Prijave za tabor bomo sprejemali nekaj tednov pred izvedbo.

Prijavnice dobite pri Marku Jerebu ali Barbari Velikanja.

 

  Mentorja planinskega krožka

   Barbara Velikanja in Marko Jereb

(Skupno 363 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost