Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – SEPTEMBER 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – SEPTEMBER

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

Četrtek

1. 9.

Posladek za 1. razrede Eko ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, paprika, planinski čaj. Bučna juha (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s koruzo, voda. Banana.

Petek

2. 9.

ŠS mleko

(mleko)

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Zelenjavna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta, zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

5. 9.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko) , slive. Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko), slive. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), rižota z eko zelenjavo in piščančjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), čokoladno mleko (mleko).

Torek

6. 9.

 

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

7. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kajmak (mleko), eko kumare, sadni čaj, banane. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), kajmak (mleko), eko kumare, voda. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Eko koruzna bombeta (gluten), 100% sadni sok.

Četrtek

8. 9.

Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom. Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom. File atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Fit polnozrnata štručka (gluten, soja), jabolko.

Petek

9. 9.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok, grozdje. Sirov burek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten, jajca), skutni / korenčkovi štruklji (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

12. 9.

ŠS

hruške (Jerala)

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), 100% sadni sok.

Torek

13. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Juha z eko brokolijem (gluten, mleko), pečene piščančje krače, pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Jabolko, sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).
 

Sreda

14. 9.

Eko pirin kruh s semeni (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj, grozdje. Eko pirin kruh s semeni (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Borovničeva palčka (gluten, mleko, soja, jajca).

Četrtek

15. 9.

ŠS mleko (mleko)

Osje gnezdo (mleko, orehi, jajca, gluten), jabolko, otroški čaj. Osje gnezdo (mleko, orehi, jajca, gluten), jabolko, otroški čaj. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko navadni jogurt (mleko), suho sadje (SO2).

Petek

16. 9.

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Zelenjavna mineštra z bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, gluten), voda. Mešano sezonsko sadje.
         

Ponedeljek.

19. 9.

Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko), banane. Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko), banane.

Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda.

 

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

20. 9.

 

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

21. 9.

 

Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja), jabolko. Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja), jabolko. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), domača ajdova kaša, zelena solata s koruzo, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

22. 9

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Hot-dog štručka (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja) , gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Grahova juha z rižem (mleko), kapski file na žaru (ribe), krompir v kosih, zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Petek

23. 9.

 

 

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj, grozdje. Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj. Ješprenjeva juha (gluten), polbeli kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

26. 9.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), domače hruške. Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), domače hruške. Korenčkova juha (mleko, gluten), skutni svaljki (gluten, mleko, jajca, SO2) s haše omako (gluten), paradižnikova solata s papriko, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Torek

27. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

 

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

Eko telečji ptički v grahovi omaki (gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

28. 9.

ŠS jabolka

 

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja).

Cvetačna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, rdeča pesa v solati (SO2), voda.

 

Presta (gluten), grozdje.

Četrtek

29. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj.

 

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten, soja, sezam).

Petek

30. 9.

ŠS mleko (mleko)

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj, banane. Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj.

Obara iz perutnine in eko zelenjave, domači ajdovi žganci, čokoladne palačinke (mleko, jajca, soja, gluten, lešniki), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – SEPTEMBER

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Četrtek

1. 9.

Eko ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, paprika, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s koruzo, voda. Banana.

Petek

2. 9.

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), eko polenta, zelena solata, voda. Makova štručka (gluten, mleko).
         

Ponedeljek

5. 9.

 

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), rižota z eko zelenjavo in piščančjim mesom, kumarična solata s krompirjem, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), čokoladno mleko (mleko).

Torek

6. 9.

Mlečni rogljiček (gluten, mleko), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži v paradižnikovi omaki (gluten, jajca) z ribanim sirom (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko), grisini (gluten, mleko).

Sreda

7. 9.

 

Polnozrnati kruh (gluten, soja sezam), kajmak (mleko), eko kumare, sadni čaj. Sveže sadje. Grahova juha z rižem (mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Eko koruzna bombeta (gluten), 100% sadni sok

Četrtek

8. 9.

Eko ječmenov kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paradižnik, čaj z medom. Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), parjena zelenjava na žaru z olivnim oljem, krompir v kosih, voda. Fit polnozrnata štručka (gluten, soja).

Petek

9. 9.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), domač jabolčni sok. Sveže sadje. Fižolova juha z eko polnozrnatimi polžki (gluten), skutni / korenčkovi štruklji (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Skuta s sadjem (mleko), grozdje.
         

Ponedeljek

12. 9.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2)pirini svaljki (jajca, gluten, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Mlečni rogljič (gluten, mleko), 100% sadni sok.

Torek

13. 9.

Mešani kruh z manj soli (gluten), tunina/tunin namaz (tuna, mleko), domače korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Juha z eko brokolijem (gluten, mleko), pečen piščančji file, pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Crispy kruhki, sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

14. 9.

Eko pirin kruh s semeni (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Borovničeva palčka (gluten, mleko, soja, jajca).

Četrtek

15. 9.

Osje gnezdo (mleko, jajca, gluten), otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko navadni jogurt (mleko), suho sadje (SO2).

Petek

16. 9.

Koruzni kruh (gluten), sirni namaz (mleko), orehova jedrca (orehi), planinski čaj z limono. Sveže sadje. Zelenjavna mineštra z bulgurjem (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, gluten), voda. Eko korenčkova bombeta (gluten).
         

Ponedeljek.

19. 9.

Eko skutino pekovsko pecivo (gluten, mleko), mleko (mleko),. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), metuljčki  z mletimi lešniki (gluten, jajca, lešniki), jabolčna čežana, voda. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Torek

20. 9.

 

Mešani kruh (gluten), kuhan pršut, eko kumare, sadni čaj. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), mleta pečenka (gluten, jajca), pire krompir (mleko), paradižnikova solata, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

21. 9.

 

Ajdov kruh z (gluten), čokoladno lešnikov namaz (mleko, lešniki, soja), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten), domača ajdova kaša, zelena solata s fižolom, voda. Grisini (mleko, gluten), grozdje.

Četrtek

22. 9

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Zelenjavni krožnik. Grahova juha z rižem (mleko), kapski file na žaru (ribe), krompir v kosih, zeljnata solata s čičeriko, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Petek

23. 9.

Eko polnozrnati kruh (gluten, sezam), sir (mleko), paprika, zeliščni čaj. Sveže sadje. Ješprenjeva juha (gluten), polbeli kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten), voda. Eko koruzna bombeta (gluten), hruška.
         

Ponedeljek

26. 9.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko, gluten), svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2) s haše omako (gluten), paradižnikova solata s papriko, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki)/100% sadni sok.

Torek

27. 9.

Kruh iz krušne peči (gluten),  kisla smetana (mleko), eko kumare, sadni čaj.

 

Sveže sadje.

Eko telečji ptički v grahovi omaki (gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).

Sreda

28. 9.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje.

Cvetačna juha (gluten, mleko), čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, rdeča pesa v solati (SO2), voda.

 

Presta (gluten), grozdje.

Četrtek

29. 9.

Črni kruh brez aditivov (gluten), pašteta (mleko), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj.

 

Zelenjavni krožnik. File postrvi na žaru (ribe), krompir v kosih, kumarična solata iz eko kumar, voda. Polnozrnata bombeta (gluten, soja, sezam).

Petek

30. 9.

Rženi kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj. Sveže sadje.

Obara iz perutnine in eko zelenjave, domači ajdovi žganci, čokoladne palačinke (mleko, jajca, soja, gluten, lešniki), voda.

 

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca).

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

(Skupno 1.487 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost