Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – JANUAR 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – JANUAR 2022

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 1.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sveža paprika, sadni čaj, hruška.

Pirin kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sveža paprika, sadni čaj.

 

Segedin golaž (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana. Grški jogurt (mleko), mandarina.

4. 1.

Torek

ŠS eko mleko (mleko)

Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, čaj. Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pirini svaljki s haše omako (gluten, jajca, pšenica, SO2), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

5. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko.

Cvetačna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Skuta s sadjem (mleko).

6. 1.

Četrtek

ŠS mandarine

Kakav (mleko), črna žemlja (gluten).

Sadni jogurt (mleko), črna žemlja (gluten).

 

File atlantskega lososa na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešani kruh z manj soli (gluten), topljeni sir (mleko).

7. 1.

Petek

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, jajca, mleko), čaj, banana.

Pica s sirom (gluten, mleko, soja), 100 % domač jabolčni sok.

 

Grahova kremna juha z rižem (gluten, mleko), sirovi tortelini v kremni omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Mešano sveže sadje.
     

10. 1.

Ponedeljek

ŠS eko korenje

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj, mandarina. Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s kalčki, čokoladni mafin (gluten, mleko,  jajca, soja), voda. Bio koruzna bombeta (gluten), jabolčni sok.

11. 1.

Torek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, zeljnata solata s čičeriko, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

12. 1.

Sreda

ŠS jabolka

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja).

Mleta pečenka (gluten, jajca), domača ajdova kaša s porom, motovilec s koruzo, voda.

 

Crispy kruhki, mandarina.

13. 1.

Četrtek

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), široki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

14. 1.

Petek

Bio ovseni kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), sadni čaj, banana.

Bio ovseni kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), sadni čaj.

 

Porova juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).
       

17. 1.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), indijski oreščki (indijski oreščki), hruška.

Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), indijski oreščki (indijski oreščki), hruška.

 

Goveja juha s prikuho (gluten, jajca), polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca), zelena solata, voda.

Grisini (gluten, mleko), jabolko.

 

18. 1.

Torek

Črni kruh (gluten) , mlečni namaz (mleko), redkvice, zeliščni čaj, banana.

Črni kruh (gluten) , mlečni namaz (mleko), redkvice, zeliščni čaj.

 

Repna jota z domačo kislo repo, kruh (gluten), frutabela (gluten, mleko, soja), voda. Čokoladno mleko (mleko), prepečenec (gluten).

19. 1.

Sreda

ŠS eko mleko (mleko)

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Bio sadni jogurt (mleko).

20. 1.

Četrtek

Mešani kruh z manj soli (gluten), piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), pečen file morskega psa (riba), krompir v kosih,  motovilec s koruzo, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten).

21. 1.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), gluhi štruklji (gluten), rdeč radič s  fižolom, voda.

 

Mešano sezonsko sadje.
       

24. 1.

Ponedeljek

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja, sezam), zeliščni čaj, banana.

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja), zeliščni čaj, banana.

 

Cvetačna juha (gluten, mleko), peresniki s tunino omako (gluten, mleko, jajca, ribe), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Bio sadni kefir  (mleko).

 

25. 1

Torek

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), jabolko. Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), jabolko.

Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana  domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

26. 1

Sreda

Polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Hot dog štručka (gluten, soja), domače  hrenovke (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

Pasulj (gluten), čokoladne palačinke ( jajca, gluten, mleko, lešniki, soja), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mandarina.

27. 1.

Četrtek

ŠS korenje

 

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), hruška.

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Pečen file atlantskega lososa (riba), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

28. 1.

Petek

 

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj.

 

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj.

 

Korenčkova juha (gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (mleko), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – JANUAR 2022

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

3. 1.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), tunin namaz (ribe), sveža paprika, sadni čaj. Sveže sadje.

Segedin golaž (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana.

 

Grški jogurt (mleko), mandarina.

4. 1.

Torek

Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pirini svaljki s haše omako (gluten, jajca, pšenica, SO2), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

5. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje Cvetačna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Skuta s sadjem (mleko).

6. 1.

Četrtek

Kakav (mleko), črna žemlja (gluten). Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešani kruh z manj soli (gluten), topljeni sir (mleko).

7. 1.

Petek

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje.

Grahova kremna juha z rižem (gluten, mleko), sirovi tortelini v kremni omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda.

 

Mešano sveže sadje.
     

10. 1.

Ponedeljek

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), planinski čaj. Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s kalčki, čokoladni mafin (gluten, mleko,  jajca, soja), voda. Bio koruzna bombeta (gluten), jabolčni sok.

11. 1.

Torek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), zelenjavna rižota s kunčjim mesom, zeljnata solata s čičeriko, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

12. 1.

Sreda

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje Mleta pečenka (gluten, jajca), domača ajdova kaša s porom, motovilec s koruzo, voda. Crispy kruhki, mandarina.

13. 1.

Četrtek

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), široki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

14. 1.

Petek

Bio ovseni kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), sadni čaj.

 

Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).
       

17. 1.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje.

Goveja juha s prikuho (gluten, jajca), polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca), zelena solata, voda.

 

Grisini (gluten, mleko), jabolko.

 

18. 1.

Torek

 

Črni kruh (gluten) , mlečni namaz (mleko), redkvice, zeliščni čaj. Sveže sadje Repna jota z domačo kislo repo, kruh (gluten), frutabela (gluten, mleko, soja), voda. Čokoladno mleko (mleko), prepečenec (gluten).

19. 1.

Sreda

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), čaj. Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Bio sadni jogurt (mleko).

20. 1.

Četrtek

Mešani kruh z manj soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), pečen file morskega psa (riba), krompir v kosih,  motovilec s koruzo, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten).

21. 1.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja).

 

Sveže sadje.

Goveji golaž (gluten, SO2), gluhi štruklji (gluten), rdeč radič s  fižolom, voda.

 

Mešano sezonsko sadje.
     

24. 1.

Ponedeljek

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja, sezam), zeliščni čaj.

 

Sveže sadje.

Cvetačna juha (gluten, mleko), peresniki s tunino omako (gluten, mleko, jajca, ribe), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Bio sadni kefir  (mleko).

 

25. 1.

Torek

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko).

 

Sveže sadje.

Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana  domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

26. 1.

Sreda

Polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje

Pasulj (gluten), čokoladne palačinke ( jajca, gluten, mleko, lešniki, soja), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mandarina.

27. 1.

Četrtek

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Zelenjavni krožnik.

Pečen file atlantskega lososa (riba), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Mešano suho sadje (S02).

28. 1.

Petek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (mleko), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 996 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost