Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – JUNIJ 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – JUNIJ 2021

DATUM

MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 6.

torek

ŠS eko mleko (mleko)

Kruh iz krušne peči  (gluten), domače maslo (mleko), marmelada, čaj. Kruh iz krušne peči  (gluten), domače maslo (mleko), cvetlični med, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio koruzna bombeta (gluten), marelica.

2. 6.

sreda

ŠS lešniki (lešniki)

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok, banana. Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok, banana. Brokolijeva juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Bio breskov jogurt (mleko).

3. 6.

četrtek

ŠS češnje

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, voda. Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).

4. 6.

petek

ŠS eko paradižnik

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, sadni čaj. Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, sadni čaj.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

 

Mešani kruh (gluten), mešano sveže sadje.
 

 

 

 

 

 

     

7. 6.

ponedeljek

ŠS eko mleko (mleko)

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko), čaj, jabolko.

 

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko), čaj, jabolko.

 

Lečina krem juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Kajzarca (gluten), nektarina.

8. 6.

torek

ŠS orehi (oreščki)

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pečen krompir s peteršiljem, rdeča pesa v solati, voda. Pecivo stoletno (gluten), ledeni čaj.

9. 6.

sreda

ŠS redkvice

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), čaj. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), stroganov trakci v omaki (gluten), zdrobovi ocvrtki (gluten, laktoza, jajca, soja), zelena solata, voda. Rženi kruh (gluten), jabolko.

10. 6.

Četrtek

ŠS nektarine

Mešani kruh (gluten), dravska salama (laktoza,  soja), korenje, čaj. Mešani kruh (gluten), dravska salama (laktoza,  soja), korenje, čaj.

Kumarična kremna juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, mešanica žit, zelena solata, voda.

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

11. 6.

Petek

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko.

 

Sadni smoothie. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

 

     

14. 6.

Ponedeljek

ŠS kumare

Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Korenčkova juha (gluten), fuži s kuhanim prštom in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Presta (gluten), nektarina.

15. 6

torek

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čevapčiči, krompirjeva solata z jajci (jajca), voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), marelice.

16. 6.

Sreda

Beli kruh (gluten) puranja šunka (gluten), lubenica, čaj. Beli kruh (gluten) puranja šunka (gluten), lubenica, čaj. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

17. 6.

četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), jabolko, čaj. Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), jabolko, čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v naravni omaki, pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.

18. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarina, čaj. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarina, čaj. Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Jabolčni sok, mešano sezonsko sadje.
 

21. 6.

ponedeljek

ŠS eko mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača jagodna marmelada, sadni čaj, banana. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača jagodna marmelada, sadni čaj, banana. Obara (gluten), čokoladne palačinke (gluten, laktoza, jajca, soja), voda. Mešani kruh brez aditivov (gluten), lubenica.

22. 6.

torek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), tunin namaz (ribe), paradižnik, čaj. Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), tunin namaz (ribe), paradižnik, voda. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, soja, sezam, mleko), pomarančni sok.

23. 6.

sreda

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Poletna zelenjavna juha, file novozelandskega repaka na žaru (ribe), popečen mladi krompir, parjena zelenjava na olivnem olju, voda Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).
24.6. četrtek Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zmrznjen jogurt (mleko), voda. kajzarca (gluten), ledeni čaj, mešano sveže sadje.

 

POLETNE POČITNICE 🙂

 

 

Dober tek!

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – JUNIJ 2021

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP.  MALICA

1. 6.

torek

Kruh iz krušne peči  (gluten), domače maslo (mleko), marmelada, čaj.

 

Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Bio koruzna bombeta (gluten), marelica.

2. 6.

sreda

Pirin kruh (gluten), sir (mleko), domač jabolčni sok, banana. Sveže sadje. Brokolijeva juha (gluten, mleko), puran v naravni omaki (gluten), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Bio breskov jogurt (mleko).

3. 6.

četrtek

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje File postrvi na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata iz eko kumar, voda. Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).

4. 6.

petek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), mortadela, sadni čaj. Zelenjavni krožnik.

Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, mlečni sladoled (soja, mleko), voda.

 

Mešani kruh (gluten), mešano sveže sadje.

 

 

 

 

 

 

 

     

7. 6.

ponedeljek

Bio buhtelj s čokolado (gluten, mleko), čaj, jabolko.

 

Sveže sadje. Lečina krem juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Kajzarca (gluten), nektarina.

8. 6.

torek

Koruzni kosmiči (gluten), domač navadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), pečen krompir s peteršiljem, rdeča pesa v solati, voda. Pecivo stoletno (gluten), ledeni čaj.

9. 6.

sreda

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), čaj. Sveže sadje Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), stroganov trakci v omaki (gluten), zdrobovi ocvrtki (gluten, laktoza, jajca, soja), zelena solata, voda. Rženi kruh (gluten), jabolko.

10. 6.

četrtek

Mešani kruh (gluten), dravska salama (laktoza,  soja), korenje, čaj. Zelenjavni krožnik.

Kumarična kremna juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, mešanica žit, zelena solata, voda.

 

Sadna ploščica (gluten, SO2).

11. 6.

petek

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko.

 

Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

 

 

 

 

     

14. 6.

ponedeljek

Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), fuži s kuhanim prštom in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Presta (gluten), nektarina.

15. 6

torek

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), čevapčiči, krompirjeva solata z jajci (jajca), voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, jajca, soja), marelice.

16. 6.

sreda

Beli kruh (gluten) puranja šunka (gluten), lubenica, čaj. Sveže sadje File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

17. 6.

četrtek

Rogljiček z marmelado (gluten, mleko, jajca), jabolko, čaj. Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v naravni omaki, pire krompir (mleko), zelena solata, voda. Mešano suho sadje (SO2), 100 % pomarančni sok.

18. 6.

petek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), nektarina, čaj. Sveže sadje. Pasulj juha (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Jabolčni sok, mešano sezonsko sadje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. 6.

ponedeljek

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača jagodna marmelada, sadni čaj, banana. Sveže sadje. Polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), zelena solata s kalčki, čokoladne palačinke (gluten, laktoza, jajca, soja), voda. Mešani kruh brez aditivov (gluten), lubenica.

22. 6.

torek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), tunin namaz (ribe), paradižnik, čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, soja, sezam, mleko), pomarančni sok.  

23. 6.

sreda

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje Poletna zelenjavna juha, file novozelandskega repaka na žaru (ribe), popečen mladi krompir, parjena zelenjava na olivnem olju, voda. Grisini (mleko, gluten), mleko (mleko).

24. 6.

četrtek

Mlečni rogljič (gluten, mleko), kakav (mleko, soja), banana. Zelenjavni krožnik. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zmrznjen jogurt (mleko), voda. Kajzarca (gluten), ledeni čaj, mešano sveže sadje.

25.6.

petek

PRAZNIK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28. 6.

ponedeljek

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), popečen mladi krompir s peteršiljem, telečji trakci v smetanovi omaki (mleko, gluten), zelena solata, voda. Skuta s sadjem (mleko), mešano sveže sadje.

29. 6.

torek

Bio kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paradižnik, čaj. Sveže sadje. Špargljeva juha (gluten, mleko), piščančji/puranji ražnjiči, ajdova kaša s porom, kumarična solata, voda. Nektarina, grisini (gluten).

30. 6.

sreda

Pisani kruh (gluten), umešana jajčka (jajca), čaj z medom in limono. Sveže sadje. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), metuljčki z bolonjsko omako (gluten, jajca), paradižnikova solata s papriko in čebulo, redek sok. Črna žemlja (gluten), ribezov sok, banana.

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 748 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost