Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAJ 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – MAJ 2021

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

3. 5.

Ponedeljek

ŠS eko mleko (mleko)

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, mleko, jajca), čaj, jabolko. Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, mleko, jajca), čaj, jabolko. Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Bio malinov jogurt (mleko), banana.

4. 5.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreški (indijski oreščki), čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), indijski oreški (indijski oreščki), čaj. Primorska mineštra , sirovi/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), voda. Crispy kruhki (gluten), hruška.

5. 5.

sreda

ŠS jabolko

Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), čaj. Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), voda. Korenčkova juha, pečena piščančja bedra, mešanica žit, rdeča pesa v solati, voda. Navadni probiotični jogurt (mleko).

6. 5.

Četrtek

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), jagode. Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), jagode. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten), banana.

7. 5.

Petek

ŠS eko paradižnik

Ovseni kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj.

 

Ovseni kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), voda.

 

Ocvrt paniran file aljaškega polaka (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sveže sezonsko sadje.

 

 

 

 

     

10. 5.

Ponedeljek

Sirova štručka (gluten, mleko), čaj, banana. Sirova štručka (gluten, mleko), čaj, banana. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), panirani mesni kaneloni (gluten, laktoza, jajca, soja, žveplov dioksid, zelena), pire krompir, zelena solata, voda. Mešani kruh (gluten), jabolko.

11. 5.

torek

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj.

 

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, voda. Enolončnica iz perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Presta (gluten), 100 % pomarančni sok.

12. 5.

Sreda

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam), jabolko.

13. 5.

Četrtek

ŠS jabolka

Polnozrnati rogljiček (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), čaj. Polnozrnati rogljiček (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), čaj. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Kajzarca (gluten), mešano sezonsko sadje.

 

14. 5.

petek

ŠS mleko (mleko)

Bio pirin kruh (gluten), puranja šunka (gluten), paprika, čaj. Bio pirin kruh (gluten), puranja šunka (gluten), paprika, čaj. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).
 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

17. 5.

Ponedeljek

ŠS kumare

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, banana. Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, banana. Brokolijeva  juha (gluten, mleko), koruzni svaljki s haše omako (gluten, SO2, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), hruška.

18. 5.

Torek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, čaj. Bio kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, čaj. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata, voda. Bio breskov kefir (mleko).

19. 5.

Sreda

ŠS eko mleko (mleko)

Rženi kruh (gluten), pašteta (mleko, soja), čaj, hruška. Rženi kruh (gluten), pašteta (mleko, soja), čaj, hruška. Zelenjavna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka, sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, S02), rdeča pesa v solati, voda. Črna bombeta (gluten), ledeni čaj.

20. 5.

četrtek

ŠS mleko (mleko)

Makova štručka (gluten, mleko, jajca), planinski čaj z medom in limono, jabolko.

 

Makova štručka (gluten, mleko, jajca), planinski čaj z medom in limono, jabolko. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

21. 5.

petek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), jagode, čaj.

 

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), jagode, čaj. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pire krompir, parjen brokoli z olivnim oljem, voda. Žemljica (gluten), biokefir (mleko).
   

 

 

 

 

 

 

 

 

24. 5.

Ponedeljek

ŠS jagode

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Enolončnica s fižolom in testeninami, (gluten) pirini cmoki s sadnim nadevom (gluten, mleko, jajca SO2), voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

25. 5.

Torek

ŠS mleko (mleko)

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Grisini (gluten), banana.

26. 5.

Sreda

Črni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Črni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Bučna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v omaki Stroganov (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

27. 5.

Četrtek

ŠS eko paradižnik

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), čaj, banana. Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), čaj, banana. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Bio jagodni jogurt (mleko).

28. 5.

Petek

 

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, marelični kompot (SO2). Mešano sveže sadje.
         

31.5.

Ponedeljek

ŠS jabolka

ŠS kumare

Beli kruh (gluten), topljeni sir (mleko), čaj z limono. Beli kruh (gluten), topljeni sir (mleko), čaj z limono. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Kajzarca (gluten), mleko (mleko).

Dober tek!

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

JEDILNIK ZA VRTEC – MAJ 2021

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP.  MALICA

3. 5.

Ponedeljek

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sveže sadje. Bučna kremna juha (gluten, mleko), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), gluhi štruklji (gluten), rdeča pesa v solati, voda. Bio malinov jogurt (mleko), banana.

4. 5.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), čaj. Sveže sadje. Primorska mineštra , sirovi/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), voda. Crispy kruhki (gluten), hruška.

5. 5.

sreda

Bio pšenični polnozrnati kruh (gluten)  mortadela, kisle kumarice (gorčično seme), čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha, piščančji file, mešanica žit, rdeča pesa v solati, voda. Navadni probiotični jogurt (mleko).

6. 5.

Četrtek

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), jagode. Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), fuži s kuhanim pršutom, šparglji in ribanim sirom (gluten, jajca, mleko), zelena solata, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten), banana.

7. 5.

petek

Ovseni kruh (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj.

 

Sveže sadje. Ocvrt paniran file aljaškega polaka (gluten, jajca, ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Sveže sezonsko sadje.
       

10. 5.

Ponedeljek

Sirova štručka (gluten, mleko), čaj, banana. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), panirani mesni kaneloni (gluten, laktoza, jajca, soja, žveplov dioksid, zelena), pire krompir, zelena solata, voda. Mešani kruh (gluten), jabolko.

11. 5.

torek

Pisani kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, čaj. Sveže sadje. Enolončnica iz perutnine, eko zelenjave in krompirja, domači ajdovi žganci, sladoled (mleko), voda. Presta (gluten), 100 % pomarančni sok.

12. 5.

Sreda

Domač navadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jagode. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Bio bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam), jabolko.

13. 5.

Četrtek

Polnozrnati rogljiček (jajca, mleko, gluten, soja, sezam), čaj. Zelenjavni krožnik. Somova štruca (ribe, jajca, gluten), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Kajzarca (gluten), mešano sezonsko sadje.

 

14. 5.

petek

Bio pirin kruh (gluten), puranja šunka (gluten), paprika, čaj. Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami (mleko).
       

17. 5.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), čaj, banana. Sveže sadje. Brokolijeva  juha (gluten, mleko), koruzni svaljki s haše omako (gluten, SO2, jajca), zelena solata s koruzo, redek sok. Polnozrnati prepečenec (gluten, soja), hruška.

18. 5.

Torek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), piščančje prsi, redkvice, čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko),  polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata, voda. Bio breskov kefir (mleko).

19. 5.

Sreda

Rženi kruh (gluten), pašteta (mleko, soja), čaj, hruška. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), svinjska pečenka, sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, S02), rdeča pesa v solati, voda. Črna bombeta (gluten), ledeni čaj.

20. 5.

četrtek

Makova štručka (gluten, mleko, jajca), planinski čaj z medom in limono, jabolko. Zelenjavni krožnik. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano suho sadje.

21. 5.

petek

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), jagode, čaj. Sveže sadje. File atlantskega lososa na žaru (ribe), pire krompir, parjen brokoli z olivnim oljem, voda. Žemljica (gluten), biokefir (mleko).
       

24. 5.

Ponedeljek

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Enolončnica s fižolom in testeninami, (gluten) pirini cmoki s sadnim nadevom (gluten, mleko, jajca SO2), voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

25. 5.

Torek

Bio skutin sonček (gluten, mleko, jajca), čaj. Sveže sadje. Čufti v paradižnikovi omaki (gluten), pire krompir (mleko), zeljnata solata s koruzo, voda. Grisini (gluten), banana.

26. 5.

Sreda

Črni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), korenje, 100% domač jabolčni sok. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v omaki Stroganov (gluten, mleko), ajdova kaša, rdeča pesa v solati, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), hruška.

27. 5.

Četrtek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), čaj, banana. Zelenjavni krožnik. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s piščancem, zelena solata s čičeriko, voda. Bio jagodni jogurt (mleko).

28. 5.

Petek

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje. Paradižnikova juha (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca),  parjena zelenjava z olivnim oljem, marelični kompot (SO2). Mešano sveže sadje.
         

31.5.

Ponedeljek

Beli kruh (gluten), topljeni sir (mleko), čaj z limono. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zeljnata solata s fižolom, voda. Kajzarca (gluten), mleko (mleko).

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.274 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost