UNESCO projekt – Moder stol

Modri stol je projekt mreže Unesco šol, ki želi mlade in manj mlade povezovati s sicer zelo uporabnim vsakdanjim predmetom – stolom.   Stol je odet v modro barvo  strpnosti, modrosti, sodelovanja, solidarnosti, hrepenenja … in popisan z rumeno barvo, ki predstavlja življenjsko energijo.

Gre za projekt, ki ga je leta 2000 začela OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, z namenom druženja, spoznavanja drugačnosti in večje strpnosti.

Pred nekaj leti pobarvani prvi modri stoli in klopi na naši šoli, še danes s svojimi napisi opozarjajo učence in vse zaposlene na šoli k pozitivnim medsebojnim odnosom. Medsebojni odnosi nas bogatijo in so življenjskega pomena.

Za ta projekt so se letos navdušili  tudi učenci  5. razredov in njihove razredničarke.

MISLI:

NINA: Mislim, da je modri stol moder, ker je tako pameten.

PIA: Moder stol pomeni, da si moder, pameten in prijazen. Stol služi modrim pametnim in prijaznim otrokom.

DOMEN: Moder stol je zato moder, ker je modra barva pametna,sproščujoča. Uporablja se za razmišljanje.

EMA: Modri stol podarijo gostom, ki pridejo predavat otrokom na naši šoli, pa tudi učiteljicam, ki odhajajo iz naše šole, pa kakšnemu učencu, ki je bil še posebej nadarjen. Nanj napišemo dobre misli.

TIM: Modri stol ima dobre namene, ker se na njega pišejo lepe misli jih pogosto preberemo. Modra barva je pomirjajoča barva.

URH: Modri stol pomaga, da so učenci bolj pametni.

ŽAN LUKA: Lahko bi imeli tudi moder komplet (stol in miza). Ta komplet bi uporabljali žiranti pri Stražišče ima talent.

NEPODPISAN: Stol je modre barve, ker je modra barva lepa in ker je to barva neba.

Deana Selko

{phocagallery view=category|categoryid=166|limitstart=0|limitcount=0}