Skoči na glavno vsebino

Postojnska jama 2013

Postojnska jama z okolico je lahko prizorišče vznemirljivega naravoslovnega in športnega dne, zato ni naključje, da smo jo obiskali tudi mi, učenci, ki obiskujemo izbirni predmet organizmi v naravnem in umetnem okolju in šport za sprostitev.

Program smo začeli s kratkim uvodom o nastanku kraškega sveta v Proteusovi jami – Vivariju, ki mu je sledil intenzivni jamski treking skozi Postojnsko jamo, Črno jamo in  Pivko jamo, kjer nas je čakalo posebno doživetje, ko nas preseneti žuborenje reke Pivke. Učenci smo odkrivali podzemlje turističnega in ne turističnega dela jame,  življenje v večni temi in bogato zgodovino najznamenitejše kraške jame na svetu.

Pohod je bil izredno zanimiv. Dodali pa smo še ogled Modrijanovega mlina, žage venecijanke.

Učenci z učiteljicama N.Zaletel in V.Draksler

{phocagallery view=category|categoryid=76|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost