Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – NOVEMBER 2023

JEDILNIK ZA ŠOLO – NOVEMBER  

DATUM MALICA 1.R MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek  6. 11.

ŠS kaki

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj.

 

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca),  zeliščni čaj. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), telečji trakci v naravni omaki (gluten), polenta iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

7. 11.

Eko mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko.

 

Eko mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko. Zelenjavna juha (mleko, gluten), paniran kapski file (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda            8. 11. Polbeli kruh (gluten), eko hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

Hot dog štručka (gluten, soja), eko hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

 

Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako in bučkami (gluten, jajca), ribani sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, mandarina.

Četrtek       

9. 11.

Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj. Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj. Pečena piščančja bedra, pražen krompir, dušeno rdeče zelje, voda. Eko čokoladni mafin (gluten, jajca, mleko), mleko (mleko).

Petek           10. 11.

ŠS mleko (mleko)

 

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, sadni čaj, hruška. Črni kruh (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, sadni čaj. Ričet, polbeli kruh (gluten), polnozrnati jabolčni zavitek (gluten, mleko), voda. Mešano sveže sadje.
 

 

 

     

Ponedeljek  13. 11.

ŠS

eko jabolka

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sirov burek (gluten, mleko, jajca, zelena), otroški čaj. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), piščančji trakci v curry omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

14. 11.

Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Porova juha (gluten, mleko), zeljne krpice (gluten, jajca), zelenjavni polpeti (gluten, SO2), rdeča pesa v solati, voda. Eko sadni jogurt (mleko).
Sreda            15. 11. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko),  banana. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), navadni jogurt (mleko),  banana. Goveja juha iz govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Eko koruzni vaflji, mandarina.

Četrtek        16. 11.

ŠS eko paprika

Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana mleko), zeliščni  čaj. Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana (mleko), zeliščni  čaj. File brancina na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko korenčkova bombeta (gluten), grozdje.

Petek           17. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. 100% sadni sok. Škofjeloška mešanica (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  20. 11.

ŠS mleko (mleko)

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj,  jabolko.

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj, jabolko. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), hruška.

Torek

21. 11.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

Boranja (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot.

 

Prepečenec (gluten), mleko (mleko).

Sreda            22. 11.

ŠS češnjev paradižnik

 

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj.

 

 

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata s koruzo, voda.

 

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Četrtek      

23. 11.

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Grahova juha gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Petek           24. 11.

Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj.

 

Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj. Pasulj, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

27. 11.

 

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), kakav (mleko, soja), jabolko.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), kakav (mleko, soja), jabolko.

 

Zelenjavna juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, hruška.

Torek

28. 11.

Mleko  (mleko), koruzni kosmiči (gluten), banana.

 

 

Sadni jogurt (mleko), koruzni kosmiči (gluten), banana. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gluhi štruklji (gluten), piščančji paprikaš, zelena solata s fižolom, voda.

Eko mlečni desert (mleko).

 

Sreda

29. 11.

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj, hruška.

 

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj.

 

Cvetačna juha (gluten, mleko) , čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s krompirjem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

30. 11.

ŠS mleko (mleko)

 

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), slivova marmelada, čaj, mandarina.

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), slivova marmelada, čaj, mandarina.

 

File atlantskega lososa na žaru (ribe), rizi bizi, motovilec s koruzo, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Petek

1. 12.

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Telečja obara z zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, eko sadni mafin (gluten, mleko), voda. Mešano sveže sadje.

 

DOBER TEK!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – NOVEMBER

 

DATUM

 

ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  30. 10.

Eko proseni zdrob na mleku (mleko), cimetov posip.

 

Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), puranji zrezki v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, motovilec s čičeriko, voda. Polnozrnati kruh (gluten), mandarina.

Torek

31. 10.

 

PRAZNIK

Sreda            1. 11.

 

PRAZNIK

 

Četrtek      

2. 11.

Mešani kruh z manj soli (gluten), piščančje prsi (mleko), rezine eko kumar, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Ohrovtova juha (mleko, gluten), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni probiotični jogurt (mleko).

Petek

3. 11.

Ovseni kruh (gluten), humus namaz (sezam), paradižnik, sadni čaj. Sveže sadje. Jota s kislo repo, kruh (gluten), čarobna skodelica (gluten, mleko), voda. Skuta s sadjem (mleko).
         
Ponedeljek  6. 11.

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj.

 

Sveže sadje. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), telečji trakci v naravni omaki (gluten), polenta iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

7. 11.

Eko mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Sveže sadje.

Zelenjavna juha (mleko, gluten), paniran kapski file (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda.

 

Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda            8. 11.

Beli kruh (gluten, soja), eko hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

 

Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako in bučkami (gluten, jajca), ribani sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, mandarina.
Četrtek        9. 11. Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Pečena piščančja bedra, pražen krompir, dušeno rdeče zelje, voda. Eko čokoladni mafin (gluten, jajca, mleko), mleko (mleko).

Petek           10. 11.

 

 

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Ričet, polbeli kruh (gluten), polnozrnati jabolčni zavitek (gluten, mleko), voda. Grški jogurt (mleko).
         
Ponedeljek  13. 11. Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), piščančji trakci v curry  omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

14. 11.

Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), zeljne krpice (gluten, jajca), zelenjavni polpeti (gluten, SO2), rdeča pesa v solati, voda. Eko sadni jogurt (mleko).
Sreda            15. 11. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Goveja juha iz govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Eko koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        16. 11. Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana mleko), zeliščni  čaj. Zelenjavni krožnik. File brancina na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda.

Eko korenčkova bombeta (gluten), grozdje.

 

 

Petek           17. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sveže sadje. Škofjeloška mešanica (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Pirin kruh (gluten), sadje.
         

Ponedeljek  20. 11.

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

21. 11.

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Boranja (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot. Prepečenec (gluten), mleko (mleko).

Sreda            22. 11.

 

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj.

 

Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata s koruzo, voda.

 

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Četrtek      

23. 11.

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Zelenjavni krožnik. Grahova juha gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja 1(mleko).
Petek           24. 11. Rženi mešani kruh (gluten), sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj. Sveže sadje. Pasulj, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Črna bombeta (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

27. 11.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, hruška.

Torek

28. 11.

Mleko  (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), gluhi štruklji (gluten), piščančji paprikaš, zelena solata s fižolom, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Sreda

29. 11.

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko) , čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s krompirjem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

30. 12.

Črni kruh (gluten), maslo (mleko), slivova marmelada, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), rizi bizi, motovilec s koruzo, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Petek

1. 12.

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Telečja obara z zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, eko sadni mafin (gluten, mleko), voda. Polnozrnati kruh (gluten, sezam), sadje.
               

 

 

DOBER TEK!

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

 

(Skupno 1.109 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost