Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – NOVEMBER 2022

JEDILNIK ZA ŠOLO – NOVEMBER

 

DATUM MALICA 1.R MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek  7. 11.

ŠS kaki

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj.

 

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca),  zeliščni čaj. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), eko telečji trakci v naravni omaki (gluten), polenta iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

8. 11.

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko.

 

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten), jabolko. Pečena piščančja bedra, pražen krompir, dušeno rdeče zelje, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda            9. 11. Polbeli kruh (gluten), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

Hot dog štručka (gluten, soja), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

 

Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako in bučkami (gluten, jajca), ribani sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

Četrtek       

10. 11.

Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko korenje, zeliščni čaj. Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj. Zelenjavna juha (mleko, gluten), paniran kapski file (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Piškoti (gluten, jajca, soja, mleko), mleko (mleko).

Petek           11. 11.

ŠS eko mleko (mleko)

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj, hruška. Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj. Ričet, polbeli kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten, mleko), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  14. 11.

ŠS

jabolka

 

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sirov burek (gluten, mleko, jajca, zelena), otroškčaj. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), piščančji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

15. 11.

Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Porova juha (gluten, mleko), zeljne krpice (gluten, jajca), zelenjavni polpeti (gluten, SO2), rdeča pesa v solati, voda. Eko sadni jogurt (mleko).
Sreda            16. 11. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko),  banana. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), domač navadni jogurt (mleko),  banana. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Koruzni vaflji, mandarina.

Četrtek        17. 11.

ŠS eko paprika

Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana mleko), zeliščni  čaj. Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana (mleko), zeliščni  čaj. File atlantskega lososa na žaru (riba), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Vanilijev jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Petek           18. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. 100% sadni sok. Škofjeloška mešanica (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek  21. 11.

ŠS mleko (mleko)

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj,  jabolko.

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj, jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata s koruzo, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

22. 11.

ŠS češnjev paradižnik

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj.

 

 

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), mleko (mleko).

Sreda            23. 11.

 

 

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

Boranja (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot.

 

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Četrtek      

24. 11.

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina.

 

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Grahova juha gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata s kalčki, voda.

Eko sadni kefir (mleko).

 

Petek           25. 11.

Rženi mešani kruh (gluten), eko sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj.

 

Rženi mešani kruh (gluten), eko sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj. Pasulj, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

28. 11.

 

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), kakav (mleko, soja), jabolko.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), domač sadni jogurt (mleko).

 

Zelenjavna juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, hruška.

Torek

29. 11.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s fižolom, voda.

Eko mlečni desert (mleko).

 

Sreda

30. 11.

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj, hruška.

 

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj.

 

Cvetačna juha (gluten, mleko) , čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s krompirjem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

1. 12.

ŠS mleko (mleko)

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj, mandarina.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj, mandarina.

 

File brancina na žaru (ribe), rizi bizi, motovilec s koruzo, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Petek

2. 12.

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Telečja obara z zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, eko čokoladni mafin (gluten, mleko), voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 JEDILNIK ZA VRTEC – NOVEMBER

 

DATUM  ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek  31. 10.

 

PRAZNIK

Torek

1. 11.

 

PRAZNIK

Sreda            2. 11. Eko proseni zdrob na mleku (mleko), cimetov posip. Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko, gluten), puranji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, motovilec s čičeriko, voda. Polnozrnati kruh (gluten), mandarina.

Četrtek      

3. 11.

Mešani kruh z manj soli (gluten), piščančje prsi (mleko), rezine eko kumar, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Ohrovtova juha (mleko, gluten), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompir v kosih, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Navadni proekotični jogurt (mleko).

Petek

4. 11.

Ovseni kruh (gluten), humus namaz (sezam), paradižnik, sadni čaj. Sveže sadje. Jota s kislo repo, kruh (gluten), čarobna skodelica (gluten, mleko), voda. Skuta s sadjem (mleko).
         
Ponedeljek  7. 11.

Eko skutin sonček (gluten, mleko, jajca), zeliščni čaj.

 

Sveže sadje. Grahova juha (gluten, jajca, mleko), eko telečji trakci v naravni omaki (gluten), polenta iz treh žit, rdeča pesa v solati, voda. Banana.

Torek

8. 11.

Domače mleko (mleko), koruzni kosmiči (gluten). Sveže sadje. Pečena piščančja bedra, pražen krompir, dušeno rdeče zelje, voda. Eko sadni kefir brez dodanega sladkorja (mleko).
Sreda            9. 11.

Beli kruh (gluten, soja), domače hrenovke (soja), gorčica (gorčica), ajvar, planinski čaj z limono.

 

Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko, gluten), peresniki s paradižnikovo omako in bučkami (gluten, jajca), ribani sir (mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.
Četrtek        10. 11. Eko koruzni kruh (gluten), puranja šunka, eko korenje, zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Zelenjavna juha (mleko, gluten), paniran kapski file (ribe), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Piškoti (gluten, jajca, soja, mleko), mleko (mleko).

Petek           11. 11.

 

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača jagodna marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Ričet, polbeli kruh (gluten), jabolčni zavitek (gluten, mleko), voda. Grški jogurt (mleko).
         
Ponedeljek  14. 11. Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten), piščančji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), pirini svaljki (gluten, jajca, SO2), zelena solata s fižolom, voda. Grisini (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Torek

15. 11.

Mešani kruh (gluten),  piščančja salama, korenje, zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), zeljne krpice (gluten, jajca), zelenjavni polpeti (gluten, SO2), rdeča pesa v solati, voda. Eko sadni jogurt (mleko).
Sreda            16. 11. Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja), mleko (mleko). Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Koruzni vaflji, mandarina.
Četrtek        17. 11. Eko kamutov kruh (gluten), kisla smetana mleko), zeliščni  čaj. Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (riba), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Vanilijev jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

Petek           18. 11.

TSZ

Domač  kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač gozdni med, domače mleko (mleko), domače jabolko. Sveže sadje. Škofjeloška mešanica (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca), jabolčna čežana, voda. Pirin kruh (gluten), sadje.
         

Ponedeljek  21. 11.

 

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko) , sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), zelenjavna rižota s puranjim mesom, zelena solata s koruzo, voda. Navadni čvrsti jogurt  (mleko), mandarina.

Torek

22. 11.

Ovseni kruh (gluten), kuhan pršut, otroški čaj. Sveže sadje. Bučna juha (gluten, mleko), musaka (gluten, mleko, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Prepečenec (gluten), mleko (mleko).

Sreda            23. 11.

 

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Boranja (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), mešani kompot. Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe).

Četrtek      

24. 11.

Makova štručka (mleko, gluten), bela kava (mleko, gluten, soja). Zelenjavni krožnik. Grahova juha gluten, mleko), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir s korenčkom (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir (mleko).
Petek           25. 11. Rženi mešani kruh (gluten), eko sir (mleko), indijski oreščki (indijski oreščki), zeliščni čaj. Sveže sadje. Pasulj, polbeli kruh (gluten), kokosov ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Črna bombeta (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

28. 11.

Polnozrnati rogljiček (soja, gluten, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten), makaronovo meso s polnozrnatimi polžki (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, hruška.

Torek

29. 11.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Eko mlečni desert (mleko).

Sreda

30. 11.

Pisani kruh (gluten, soja, sezam), tunin mlečni namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj.

 

Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko) , čufti v omaki (gluten, jajca), eko polenta, radič s krompirjem, voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

Četrtek

1. 12.

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Kapski file na žaru (ribe), rizi bizi, motovilec s koruzo, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).

Petek

2. 12.

Pirin kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko paprika, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Telečja obara z zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, eko čokoladni mafin (gluten, mleko), voda. Polnozrnati kruh (gluten, sezam), sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

(Skupno 1.429 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost