Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – OKTOBER 2022

 

JEDILNIK ZA ŠOLO – OKTOBER

  

DATUM MALICA 1. r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

3. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj, jabolka. Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj Porova juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki v zelenjavni omaki s piščancem (gluten) zelena solata s koruzo, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Torek

4. 10.

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), hruške. Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja), hruške. Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), rižota z eko zelenjavo, sir za na žar (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, slive.

Sreda

5. 10.

 

Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s fižolom, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

6. 10.

Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko), banana. Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko), banana. File orade na žaru (ribe), krompir v kosih (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko korenčkova bombeta (gluten), grozdje.

Petek

7. 10.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek  (mleko, jajca, soja, gluten), voda. Sveže sadje.
         

Ponedeljek

10. 10.

ŠS mleko

(mleko)  

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), slivova

marmelada, sadni čaj.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), slivova marmelada, sadni čaj. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s kalčki, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

11. 10.

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), čaj, slive. Pizza s sirom (gluten, mleko), 100% sadni sok, slive.

Bučna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka z eko mesom (jajca, mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Eko navadni jogurt (mleko), hruška.

Sreda

12. 10.

ŠS jabolka

Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko kifeljc (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Četrtek

13. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj, grozdje. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj. Lečina juha (mleko, gluten), fuži v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

14. 10.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Krompirjev golaž s hrenovko (mleko, gluten), eko kamutov kruh (gluten), pirini marelični cmoki (SO2, jajca, gluten), voda. Sveže sadje.
         

Ponedeljek. 17. 10.

ŠS hruške

ŠS mleko

(mleko)  

Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Zelenjavna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v Stroganov omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  zelena solata, voda. Ajdov kruh (gluten), 100% sadni sok.

Torek

18. 10.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Sreda

19. 10.

 

Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko).

Četrtek

20. 10.

Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), kisle kumarice, otroški čaj. Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), kisle kumarice, otroški čaj. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s čičeriko, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko), jabolko.

Petek

21. 10.

ŠS jabolka

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Govnač (gluten), skutine palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.
         

Ponedeljek

24. 10.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj. Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj. Porova  juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo, voda. Koruzni vaflji, grozdje.

Torek

25. 10.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Kostna juha z zakuho (gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

26. 10.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice, otroški čaj.

 

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice, otroški čaj.

 

Korenčkova juha (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Banana.

Četrtek

27. 10.

Pisana štruca (gluten), eko sir (mleko), čaj, jabolka. Pisana štruca (gluten), eko sir (mleko), čaj, jabolka. Bučna juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir (mleko), slive.

Petek

28. 10.

ŠS mleko

(mleko)  

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), voda.

Mešano sveže sadje.

 

 

DOBER TEK!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – OKTOBER

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

3. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj Sveže sadje.

Porova juha (mleko, gluten), eko polnozrnati polžki v zelenjavni omaki s piščancem (gluten) zelena solata s koruzo, voda.

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

Torek

4. 10.

Eko koruzni zdrob na mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), rižota z eko zelenjavo, sir za na žar (mleko), zeljnata solata s čičeriko, voda. Crispy kruhki, 100% sadni sok.

Sreda

5. 10.

 

Eko ječmenov kruh (gluten), tunin namaz (ribe, mleko, rezine kumar, sadni čaj. Sveže sadje. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata s fižolom, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

6. 10.

Čokoladna špirala (gluten, soja, jajca, mleko) mleko (mleko), banana. Zelenjavni krožnik. File novozelandskega repaka na žaru (ribe), krompir v kosih (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Eko korenčkova bombeta (gluten), grozdje.

Petek

7. 10.

Ajdov kruh (gluten), topljeni sir (mleko)  eko korenje, sadni čaj. Sveže sadje. Pasulj (gluten), polbeli kruh (gluten), čokoladni ježek  (mleko, jajca, soja, gluten), voda. Banana.
         

Ponedeljek

10. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), slivova marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, zelena solata s kalčki, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

11. 10.

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje.

Bučna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka z eko mesom (jajca, mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda.

 

Eko navadni jogurt (mleko), hruška.

Sreda

12. 10.

Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Eko kifeljc (gluten, mleko), čokoladno mleko (mleko).

Četrtek

13. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), eko paprika, zeliščni čaj. Zelenjavni krožnik. Lečina juha (mleko, gluten), fuži v paradižnikovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Eko sadni kefir (mleko).

Petek

14. 10.

Eko pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), češnjev paradižnik, bela kava (gluten, soja). Sveže sadje. Krompirjev golaž s hrenovko (mleko, gluten), eko kamutov kruh (gluten), pirini marelični cmoki (SO2, jajca, gluten), voda. Sveže sadje, grisini (mleko, gluten).
         
Ponedeljek. 17. 10. Makova štručka (gluten, mleko), čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten, mleko), telečji zrezki v Stroganov omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  zelena solata, voda. Ajdov kruh (gluten,), 100% sadni sok.

Torek

18. 10.

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), eko polnozrnati svedrčki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Sreda

19. 10.

 

Mešani kruh z manj soli  (gluten), mlečni namaz (mleko), lešniki (lešniki), čaj. Sveže sadje. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko).

Četrtek

20. 10.

Eko ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), češnjev paradižnik, otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, zelena solata s čičeriko, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko), jabolko.

Petek

21. 10.

Črni kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Govnač (gluten), skutine palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Neslana presta (gluten), sadje.
         

Ponedeljek

24. 10.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domač med, sadni čaj.

 

Sveže sadje Porova  juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo, voda. Koruzni vaflji, mleko (mleko).

Torek

25. 10.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), kakav (soja).

 

Sveže sadje Kostna juha z zakuho (gluten), telečji trakci v čebulni omaki (gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca, SO2), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Grški jogurt (mleko).

Sreda

26. 10.

Polbeli kruh (gluten), kuhan pršut, kisle kumarice, otroški čaj. Sveže sadje.

Korenčkova juha (gluten, mleko) , sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Banana.

Četrtek

27. 10.

Pisana štruca (gluten), eko sir (mleko), čaj, jabolka.

 

Zelenjavni krožnik. Bučna juha (gluten, mleko), atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), zelena solata s kalčki, voda. Eko sadni kefir (mleko), slive.

Petek

28. 10.

Eko kamutov kruh s semeni (gluten, sezam), kajmak (mleko), paradižnik, čaj. Sveže sadje. Telečja obara (gluten), ajdovi žganci, borovničev mafin (mleko, jajca, gluten), voda. Eko kakavova mlečna bombeta (mleko, gluten), sadje.

 

 DOBER TEK!

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 1.321 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost