Projekt: Štorklje v Žabnici

V šolskem letu 2021/22 smo v šoli Žabnica pričeli z izvajanjem projekta, ki se imenuje Štorklje v Žabnici.

Za ta projekt nas je navdušil domačin, ljubitelj ptic, g. Matjaž Mravlja. V poletnem času sva učiteljici prejeli vabilo g. Dušana Dimnika, da se udeleživa obročkanja mladih štorkelj v Šutni. Tako se je porodila ideja o postavitvi gnezdišča v bližini šole. Le tako bodo otroci lažje opazovali in spoznavali življenje ptic, v pomladanskem in poletnem času, ko bivajo pri nas. Pri projektu sodeluje DOPPS (Društvo za opazovanje in proučevanje ptic v Sloveniji, g. Aleksander Pritekelj) ter Prirodoslovni muzej, g. Dušan Dimnik.

Za postavitev gnezdišča smo zbirali sredstva z zbiralno akcijo časopisnega papirja. Zbrali smo ga 2700 kg. Želimo si, da bi nam uspelo postaviti gnezdišče do meseca marca, ko se ptice vrnejo iz toplih krajev.

Urška Tičar, Saša Porenta, vodji projekta