Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – OKTOBER 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – OKTOBER 2021

DATUM MALICA 1. r MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 10.

ŠS eko mleko (mleko)

Pisana štruca (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj, hruške. Pisana štruca (gluten), domače maslo (mleko) , domača slivova marmelada, sadni čaj, hruške. Porova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini (mleko, gluten, jajca) v paradižnikovi omaki, pesa, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca, sezam), mleko (mleko).

Torek

5. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj, jabolka. Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj Pasulj s suhim mesom (gluten), bio kamutov kruh (gluten), čokoladni ježek  (mleko, jajca, soja, gluten), voda. Crispy kruhki, slive.

Sreda

6. 10.

 

Bio koruzni mešan kruh (gluten), tuna (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj. Bio koruzni mešan kruh (gluten), tuna (ribe, soja), rezine kumar, redek sok. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

7. 10.

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, kakav iz domačega mleka (mleko, soja), jabolko. Bio skutino pecivo (gluten, mleko), kakav iz domačega mleka (mleko, soja), jabolko. Atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Grisini (gluten, mleko), mešano suho sadje (SO2).

Petek

8. 10.

ŠS eko korenje

Ajdov kruh (gluten), sir (mleko)  sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), sir (mleko), sadni čaj. Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s čičeriko, voda. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

11. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, sadni čaj, bela kava (gluten, mleko, soja). Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, sadni čaj, bela kava (gluten, mleko, soja). Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v omaki (gluten, mleko), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

12. 10.

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), čaj, slive. Pizza s sirom (gluten, mleko), 100% sadni sok.

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), kumarična solata, voda.

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Sreda

13. 10.

ŠS hruške

Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), pesa, voda. Bio korenčkovo pecivo (gluten, sezam).

Četrtek

14. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj, grozdje. Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Korenčkova juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s čičeriko, voda. Banana, grisini (gluten, mleko).

Petek

15. 10.

Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Krompirjev golaž s hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sveže sadje.
     

Ponedeljek. 18. 10.

ŠS jabolka

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), čaj. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), čaj. Zelenjavna juha (gluten), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati s krompirjem, voda. Ajdov kruh (gluten), 100% sadni sok.

Torek

19. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Sreda

20. 10.

 

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Bio pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko).

Četrtek

21. 10.

Bio ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Bio ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Enolončnica s piščancem, krompirjem in svežo zelenjavo, skutine palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.

Petek

22. 10.

ŠS paprika

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Grahova juha (gluten, mleko), peresniki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.

 

JESENSKE POČITNICE 🙂

 

 

DOBER TEK!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – OKTOBER 2021

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

4. 10.

Pisana štruca (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini (mleko, gluten, jajca) v paradižnikovi omaki, pesa, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, mleko, soja, jajca, sezam), mleko (mleko).

Torek

5. 10.

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paradižnik, otroški čaj. Sveže sadje. Pasulj s suhim mesom (gluten), bio kamutov kruh (gluten), čokoladni ježek  (mleko, jajca, soja, gluten), voda. Crispy kruhki, slive.

Sreda

6. 10.

 

Bio koruzni mešan kruh (gluten), tuna (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj. Sveže sadje. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Skuta s sadjem (mleko), jabolko.

Četrtek

7. 10.

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, kakav iz domačega mleka (mleko, soja), jabolko. Zelenjavni krožnik. Atlantski losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Grisini (gluten, mleko), mešano suho sadje (SO2).

Petek

8. 10.

Ajdov kruh (gluten), sir (mleko)  sadni čaj. Sveže sadje. Brokolijeva kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s čičeriko, voda. Sveže sadje.
       

Ponedeljek

11. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, bela kava (gluten, mleko, soja). Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji trakci v omaki (gluten, mleko), rizi bizi, zelena solata s kalčki, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten).

Torek

12. 10.

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje.

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), kumarična solata, voda.

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Sreda

13. 10.

Koruzni kosmiči (gluten), domač sadni jogurt (mleko). Sveže sadje. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), pesa, voda. Bio korenčkovo pecivo (gluten, sezam).

Četrtek

14. 10.

Polbeli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s čičeriko, redek sok. Banana, grisini (gluten, mleko).

Petek

15. 10.

Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Krompirjev golaž s hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sveže sadje.
     
Ponedeljek. 18. 10. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), čaj. Sveže sadje. Zelenjavna juha (gluten), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati s krompirjem, voda. Ajdov kruh (gluten,), 100% sadni sok.

Torek

19. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Sveže sadje. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), slive.

Sreda

20. 10.

 

Eko prosena kaša na mleku (mleko), kakav (soja), banana. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Bio pecivo s semeni in sirom žemljica (gluten, sezam, mleko.

Četrtek

21. 10.

Bio ovseni kruh (gluten), mortadela (gluten), češnjev paradižnik, čaj. Zelenjavni krožnik. Enolončnica s piščancem, krompirjem in svežo zelenjavo, skutine palačinke (gluten, mleko, jajca, SO2), voda. Mešano sveže sadje.

Petek

22. 10.

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), peresniki po bolonjsko (gluten, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.
       

Ponedeljek

25. 10.

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, eko paprika, čaj.

 

Sveže sadje Ričet (gluten), skutni  (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), marelični kompot, voda. Koruzni vaflji, grozdje.

Torek

26. 10.

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (mleko, gluten), cimetov posip. Sveže sadje Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), govedina iz juhe, pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Banana.

Sreda

27. 10.

Koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marelična marmelada, domače mleko (mleko). Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, mleko), polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Skuta s sadjem (mleko).

Četrtek

28. 10.

Pisana štruca (gluten), kisla smetana (mleko), korenčkove rezine, čaj. Zelenjavni krožnik. Porova  juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota s piščančjim mesom, zelena solata s koruzo, voda. Mlečni rogljiček (gluten, mleko), slive.

Petek

29. 10.

Ovseni kosmiči na mleku z banano (mleko, gluten). Sveže sadje. Losos v smetanovi omaki (mleko, gluten, ribe), koruzni svaljki (SO2, gluten, jajca), zelena solata, borovničev mafin (mleko, gluten, jajca), voda. Crispy kruhki, jabolko.

 

DOBER TEK!

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 1.070 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost