Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK ZA – FEBRUAR 2021

JEDILNIK ZA ŠOLO – FEBRUAR 2021

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA

1. 2.

Ponedeljek

ŠS eko korenje

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj, klementina. Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s kalčki, voda. Bio koruzna bombeta (gluten).

2. 2.

Torek

Bio pirin kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj, banana. Bio pirin kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Kostna juha z zakuho (gluten,jajca), piščančja rižota, pesa, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

3. 2.

Sreda

ŠS jabolka

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, rdeč radič s  fižolom, voda. Crispy kruhki, klementina.

4. 2.

Četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), polširoki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

5. 2.

Petek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), klementina. Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), klementina. Enolončnica s piščančjim mesom, krompirjem in zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).

8. 2.

Ponedeljek

praznik praznik praznik praznik

9. 2.

Torek

Mešani kruh z manj soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Mleta pečenka (gluten, jajca), domača ajdova kaša s porom, motovilec s koruzo, redek sok. Bio sadno-zelenjavni jogurt (mleko).

10. 2.

Sreda

Črni kruh (gluten) , tunin namaz (ribe), redkvice, zeliščni čaj, hruška. Črni kruh (gluten) , tunin namaz (ribe), redkvice, zeliščni čaj. Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca),  voda. Mleko (mleko), prepečenec (gluten).

11. 2.

Četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih,  zelena solata, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten).

12. 2.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.

15. 2.

Ponedeljek

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko, ribe), pesa, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

16. 2.

Torek

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja, sezam), čaj, jabolko.

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja), čaj, jabolko.

 

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Bio sadni kefir  (mleko).

17. 2.

Sreda

Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

Pasulj  (gluten), marelični cmoki ( jajca, gluten, mleko), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja).

18. 1.

Četrtek

ŠS korenje

 

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), hruška.

 

 

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Pečen file atlantskega lososa (riba), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

19. 2.

Petek

ŠS lešniki (lešniki)

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

 

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

Korenčkova juha (gluten), puran v smetanovi omaki (mleko), kus kus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.
ZIMSKE POČITNICE

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – FEBRUAR 2021

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

1. 2.

Ponedeljek

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s kalčki, voda. Bio koruzna bombeta (gluten).

2. 2.

Torek

Bio pirin kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten,jajca), piščančja rižota, pesa, voda. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

3. 2.

Sreda

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, rdeč radič s  fižolom, voda. Crispy kruhki, klementina.

4. 2.

Četrtek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v čebulni omaki (gluten, mleko), polširoki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

5. 2.

Petek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), klementina. Sveže sadje. Enolončnica s piščančjim mesom, krompirjem in zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).
 

8. 2.

Ponedeljek

praznik praznik praznik praznik

9. 2.

Torek

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Sveže sadje. Mleta pečenka (gluten, jajca), domača ajdova kaša s porom, motovilec s koruzo, redek sok. Bio sadno-zelenjavni jogurt (mleko).

10.2.

Sreda

Črni kruh (gluten) , tunin namaz (ribe), redkvice, zeliščni čaj. Sveže sadje Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca),  voda. Mleko (mleko), prepečenec (gluten).

11. 2.

Četrtek

Polnozrnati kruh (gluten, soja, sezam), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Zelenjavni krožnik. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih,  zelena solata, voda. Bio korenčkova bombeta (gluten).

12. 2.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.

15. 2.

Ponedeljek

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Sveže sadje. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko, ribe), pesa, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

16. 2.

Torek

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja, sezam), čaj.

 

Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, voda. Bio sadni kefir  (mleko).

17. 2.

Sreda

Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje

Pasulj (gluten), marelični cmoki ( jajca, gluten, mleko, SO2), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam, soja).

18. 2.

Četrtek

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (riba), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Mešano suho sadje (S02).

19. 2.

Petek

Bio kamutov kruh (gluten, sezam), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), puran v smetanovi omaki (mleko), kus kus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

22. 2.

Ponedeljek

Mlečna ovsena kaša (mleko, gluten), kakav (soja), suhe slive (SO2). Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pica (gluten, mleko, soja) –Žabnica,

Krompirjeva musaka z mesom (gluten, mleko, jajca) –Besnica, zelena solata, voda.

Banana, prepečenec (gluten).

23. 2.

Torek

Sirova štručka (mleko, gluten, jajca), bela kava (gluten, mleko, soja).

 

Sveže sadje. Korenčkova juha (gluten), polžki s haše omako (gluten, jajca), riban sir (mleko), pesa, redek sok. Navadni čvrsti jogurt (mleko), jabolko.

24. 2.

Sreda

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Mlečni rogljič 40 g (gluten, laktoza, jajca), kivi.

25. 2.

Četrtek

Polbeli kruh (gluten), domače hrenovke, gorčica (gorčica), čaj. Zelenjavni krožnik. File polenovke na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Presta (gluten), klementina.

26. 2.

Petek

Pšenični zdrob na mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Fižolova juha s testeninami (gluten, laktoza, jajca), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko jajca), kruh (gluten), redek sok. Jogurt z vanilijo in čokoladnimi kroglicami 150g (mleko, gluten, sojin lecitin), jabolko.

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

(Skupno 720 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost