Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK ZA – OKTOBER 2020

JEDILNIK ZA ŠOLO – OKTOBER  2020

 

DATUM MALICA 1. r MALICA KOSILO POP. MALICA

Četrtek

1.10.

Mlečni riž (mleko), kakav (soja), banana, voda Mlečni riž (mleko), kakav (soja), banana, voda Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji zrezek v omaki (gluten, mleko), pire krompir, zelena solata s kalčki, voda. Bio buhtelj s čokolado (gluten, laktoza, jajca), jabolko.

Petek

2.10.

ŠS jabolka

Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), domača marelična marmelada, čaj. Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), domača marelična marmelada, čaj. Porova juha (mleko, gluten), polnoznati polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca), ribani sir (laktoza), zelena solata s čičeriko, voda. Skuta s sadjem Oki doki (mleko), slive.

Ponedeljek

5.10.

ŠS hruške

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Korenčkova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini v sirovi omaki (mleko, gluten, jajca), pesa, voda. Kajzerica bela (gluten), 100% sadni sok.

Torek

6.10.

Eko kruh (gluten), tuna (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj. Eko kruh (gluten), tuna (ribe, soja), rezine kumar, redek sok. Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Bio sadni kefir jagoda (mleko), grozdje.

Sreda

7.10.

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko), banana.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko), banana. Atlantski sveži losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Neslana presta (gluten), jabolko.

Četrtek

8.10.

Ovseni kruh (gluten), piščančja posebna salama (laktoza,soja), eko paradižnik, otroški čaj, jabolko.

 

 

Ovseni kruh (gluten), piščančja posebna salama (laktoza,soja), eko paradižnik, otroški čaj, jabolko.

 

Enolončnica s piščancem, zelenjavo in bulgurjem (gluten, laktoza), palačinke s čokoladnim nadevom (gluten, mleko, soja, jajca), voda. Navadni grški jogurt (mleko), prepečenec iz petih žit (gluten, soja).

Petek

9.10.

ŠS eko mleko (mleko)

Črni kruh brez aditivov (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj, hruška.

 

 

 

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko) , domača slivova marmelada, čaj, hruške. Kostna  juha z zakuho (gluten, jajca), makaronovo meso (gluten, jajca), pesa, redek sok. Bombeta črna (gluten), jabolko.

Ponedeljek

12.10.

ŠS eko mleko (mleko)

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, domače mleko (mleko), jabolko.

 

 

Bio skutino pecivo (gluten, mleko), domače mleko (mleko), jabolko. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Skuta s sadjem (mleko), hruška.

Torek

13.10.

 

Polbeli domači kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), čaj, grozdje.

 

Polbeli domači kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), čaj, grozdje. Bučna kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota z piščančjim mesom, zelena solata s čičeriko, voda. Grisini (gluten, mleko), mešano suho sadje (SO2).

Sreda

14.10.

Eko prosena kaša na mleku (laktoza), kakav (soja), banana.

 

 

Eko prosena kaša na mleku (laktoza), kakav (soja), banana. Telečji zrezki v lovski omaki (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s krompirjem, redek sok. Sirova štručka (gluten,laktoza), 100% pomarančni sok.

Četrtek

15.10.

ŠS eko korenje

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), 100% sadni sok/čaj.

 

Pizza s sirom (gluten, mleko), 100% sadni sok. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom nepikantne (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda. Sadna ploščica (SO2, gluten), jabolko.

Petek

16.10.

Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške.

 

 

 

Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške.

 

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), zelena solata, redek sok.

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Ponedeljek

19. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, sadni čaj. Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, sadni čaj. Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), pesa, voda. Bio koruzno pecivo (gluten, sezam), banana.

Torek

20. 10.

ŠS jabolka

Buhtelj (gluten, jajca, mleko, soja), 100% sadni sok/čaj. Buhtelj (gluten, jajca, mleko, soja), 100% sadni sok/čaj. Brokolijeva juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, redek sok. Grisini (gluten, mleko), banana.

Sreda

21. 10.

Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Krompirjev golaž z hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s fižolom, voda. Bio pekovska pecivo s sirom in semeni (gluten, sezam, soja, mleko), jabolko.

Četrtek

22. 10.

ŠS eko paradižnik

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Korenčkova juha (gluten), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati s krompirjem, voda. Ajdov kruh z orehi (gluten, oreščki), domače maslo (mleko).

Petek

23. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), lešniki (oreščki), čaj. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), hruška.

JESENSKE POČITNICE 🙂

 

 

Dober tek!

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

JEDILNIK ZA VRTEC – OKTOBER 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

Četrtek

1.10.

 

Mlečni riž (mleko), kakav (soja), banana, voda Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (mleko, gluten), puranji zrezek v omaki (gluten, mleko), pire krompir , zelena solata s kalčki, voda. Bio buhtelj s čokolado (gluten, laktoza, jajca), jabolko.

Petek

2.10.

 

Koruzni kruh (gluten), maslo (mleko), domača marelična marmelada, čaj.

 

 

Sveže sadje. Porova juha (mleko, gluten), polnoznati polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca), ribani sir (laktoza), zelena solata s čičeriko, voda. Skuta s sadjem Oki doki (mleko), slive.

Ponedeljek

5.10.

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), domače hruške.

 

 

Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha (mleko, gluten), sirovi tortelini v sirovi omaki (mleko, gluten, jajca), pesa, voda. Kajzerica bela (gluten), 100% sadni sok.

Torek

6.10.

Eko kruh (gluten), tuna (ribe, soja) /tunin namaz (ribe, soja, mleko), rezine kumar, sadni čaj.

 

 

Sveže sadje.

Domača goveja juha z vodnimi vlivanci (gluten, jajce), kuhana domača govedina, pražen krompir, zelena solata, voda.

 

Bio sadni kefir jagoda (mleko), grozdje.

Sreda

7.10.

 

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), mleko (mleko), banana.

 

 

Sveže sadje. Atlantski sveži losos na žaru (ribe), pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Neslana presta (gluten), jabolko.

Četrtek

8.10.

 

Ovseni kruh (gluten), piščančja posebna salama (laktoza,soja), eko paradižnik, otroški čaj, jabolko.

 

 

Sveže sadje. Enolončnica s piščancem, zelenjavo in bulgurjem (gluten, laktoza), palačinke s čokoladnim nadevom (gluten, mleko, soja, jajca), voda. Navadni grški jogurt (mleko), prepečenec iz petih žit (gluten, soja).

Petek

9.10.

 

Črni kruh brez aditivov (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, sadni čaj, hruška.

 

 

 

Sveže sadje. Kostna  juha z zakuho (gluten, jajca), makaronovo meso (gluten, jajca), pesa, redek sok. Bombeta črna (gluten), jabolko.

Ponedeljek

12.10.

 

Bio skutino pecivo  (gluten, mleko, domače mleko (mleko), jabolko.

 

 

 

Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), file novozelandskega repaka na žaru (riba), krompirjeva solata z jajci in porom (jajca), voda. Skuta s sadjem (mleko), hruška.

Torek

13.10.

 

Polbeli domači kruh (gluten), pašteta (mleko), šampinjoni (SO2), čaj, grozdje.

 

 

 

Zelenjavni krožnik. Bučna kremna juha (mleko, gluten), zelenjavna rižota z piščančjim mesom, zelena solata s čičeriko, voda. Grisini (gluten, mleko), mešano suho sadje (SO2).

Sreda

14.10.

Eko prosena kaša na mleku (laktoza), kakav (soja), banana.

 

 

 

Sveže sadje. Telečji zrezki v lovski omaki (gluten), kruhovi cmoki (gluten, mleko, jajca), zeljnata solata s krompirjem, redek sok. Sirova štručka (gluten,laktoza), 100% pomarančni sok.

Četrtek

15.10.

 

Sirov polžek (gluten, jajca, mleko), 100% sadni sok/čaj.

 

 

Sveže sadje.

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), tortilije s piščančjim mesom nepikantne (gluten, mleko), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

 

Sadna ploščica (SO2, gluten), jabolko.

Petek

16.10.

Makova štručka (gluten, mleko) , bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), domače hruške.

 

 

 

Sveže sadje.

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), krompirjeva musaka z mesom (jajca, mleko, gluten), zelena solata, redek sok.

 

Bio navadni jogurt (mleko), grozdje.

Ponedeljek

19. 10.

Polnozrnati kruh (gluten, sezam, soja), domače maslo (mleko), cvetlični med, sadni čaj.

 

 

Sveže sadje.

Bograč (gluten), gluhi štruklji (gluten), pesa, voda.

 

Bio koruzno pecivo (gluten, sezam), banana.

Torek

20. 10.

Buhtelj (gluten, jajca, mleko, soja), 100% sadni sok/čaj, jabolko. Sveže sadje.

Brokolijeva juha (mleko, gluten), fuži v smetanovi omaki z ribanim sirom (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, redek sok.

 

 

 

Grisini (gluten, mleko), banana.

Sreda

21. 10.

Bio pirin kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, sadni čaj. Zelenjavni krožnik.

Krompirjev golaž z hrenovko (mleko, gluten), sirovi ocvrtki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s fižolom, voda.

 

 

 

Bio pekovska pecivo s sirom in semeni (gluten, sezam, soja, mleko), jabolko.

Četrtek

22. 10.

 

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca, soja), domače mleko (mleko). Sveže sadje.

Korenčkova juha (gluten), telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten)  radič v solati s krompirjem, voda.

 

 

Ajdov kruh z orehi (gluten, oreščki), domače maslo (mleko).

Petek

23. 10.

Mešani kruh z manj soli  (gluten), bio skutin namaz (mleko), čaj. Sveže sadje.

File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), redek sok.

 

 

 

 

Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten, jajca, soja), hruška.

Ponedeljek. 26. 10.

 

Črna bombeta (gluten), mleko (mleko), banana. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta (mleko), zelena solata s fižolom, voda. Rženi kruh (gluten), tunina pašteta (ribe, soja, mleko).

Torek

27. 10.

 

Bio ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), češnjev paradižnik, čaj, grozdje. Sveže sadje. Cvetačna kremna juha (gluten, mleko), pirini svaljki (jajca, SO2, gluten), haše omaka (gluten), zelena solata, voda. Sadni bio jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.

Sreda

28. 10.

 

Polbeli kruh (gluten), tunin namaz (ribe), zeliščni čaj z limono. Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru (ribe), kuhan krompir v kosih, zeljnata solata s fižolom, voda. Koruzni vaflji, jabolko.

Četrtek

29. 10.

 

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), cimetov posip. Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), govedina iz juhe, pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Bio mešano korenčkovo pecivo (gluten).

Petek

30. 10.

 

Črni kruh brez aditivov (gluten), piščančje prsi, eko paprika, čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Ričet (gluten), skutni  (gluten, mleko, jajca) / orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), marelični kompot manj sladek, brez konzervansov, voda. Sadni jogurt brez sladkorja (mleko), jabolko.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

(Skupno 706 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost