Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za december 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – DECEMBER 2019

 

DATUM MALICA 1.R MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

2. 12.

ŠS eko mleko (mleko)

Bio pirina mešana štruca (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj, mandarine. Bio pirina mešana štruca (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti  s sirom (gluten, mleko, jajca, soja, zelena), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

3. 12.

Črni kruh (gluten), mortadela (mleko), kisle kumarice (SO2), planinski čaj. Črni kruh (gluten), mortadela (mleko), kisle kumarice (SO2), planinski čaj.

Repna jota s kranjsko klobaso, kruh (gluten), ledena tortica (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), redek sok.

 

100% sadni sok, grisini (gluten).

 

Sreda

4. 12.

 

 

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj, banane. Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Domači mesni sir, riž z grahom, zelena solata s koruzo, voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

Četrtek

5. 12.

ŠS jabolka

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Enolončnica s piščancem, krompirjem in zelenjavo, , skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), ananasov kompot. Mešano sveže sadje.

Petek

6. 12

Bio parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), mandarina. Bio parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin), mandarina. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečen file atlantskega lososa (riba), korenčkov pire krompir (mleko), voda. Mleko (mleko), hruška naši.
         

Ponedeljek

9. 12.

ŠS lešniki (lešniki)

Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko), hruške. Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko). Svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zelnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), jabolko.

Torek

10. 12

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, čaj. Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, čaj. Ješprenjeva juha (gluten), kruh gluten), borovničev muffin (gluten, mleko, jajca), redek sok. Bio sadno-zelenjavni jogurt (mleko).

Sreda

11. 12.

Bela kava (gluten, mleko, soja), črna bombeta (gluten), jabolko. Domač naravni probiotični jogurt (mleko), črna bombeta (gluten), jabolko. Zelenjavna rižota iz mešanice žit s puranomv(gluten) , ribani sir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Suho sadje (SO2) in oreščki (mandlji, lešniki, orehi, indijski oreščki).

Četrtek

12. 12

Bio buhtelj (gluten, mleko), otroški čaj, mandarina. Bio buhtelj (gluten, mleko), otroški čaj, mandarina. Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana  domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13.12

Rženi kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj. Rženi kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), korenje, domač jabolčni sok. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, pesa. Bio koruzna bombeta (gluten).
         

Ponedeljek

16. 12.

ŠS presno kislo zelje

Bio polnozrnati kruh (gluten), pašteta (mleko), sadni čaj, mandarine. Bio polnozrnati kruh (gluten), pašteta (mleko), sadni čaj. Porova juha s krompirjem, polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), pesa (SO2), voda. Banana.

Torek

17. 12.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), jabolko. Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja), jabolko. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata, redek sok. Bio korenčkova bombeta (gluten).

Sreda

18. 12

ŠS vanilijev kaki

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Domača pečenica / krvavica, praženo kislo zelje, pražen krompir, voda. Sadna skuta s sadjem (mleko).

Četrtek

19. 12.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, olive (SO2), planinski čaj z limono. Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, olive (SO2), planinski čaj z limono. Pečen file novozelandskega repaka (riba), rizi bizi, zeljnata solata s fižolom, redek sok. Sveže sadje.

Petek

20. 12.

ŠS eko mleko

(mleko)

Pisani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj, banane. Pisani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), čokoladni cmoki (gluten, mleko, jajca, soja, SO2, lešniki), breskova čežana, voda. Prepečenec (gluten), 100% jabolčni sok.
         

Ponedeljek

23. 12.

Bio ovseni kruh (gluten), sir (mleko), korenje, čaj, mandarine. Bio ovseni kruh (gluten), sir (mleko), korenje, čaj. Bučna juha s kroglicami (gluten, jajca, mleko), rižev narastek (mleko), jajca, gluten), čežana, voda. Mleko (mleko), grisini (gluten).

Torek

24. 12.

Francoski rogljiček (gluten, jajca, mleko), mleko (mleko), čokoladni Božiček (mleko, soja). Francoski rogljiček (gluten, jajca, mleko), mleko (mleko), čokoladni Božiček (mleko, soja). Makaronovo meso (gluten, jajca), zeljnata solata s čičeriko, mandarina, redek sok. Mešano sadje.
 

 

NOVOLETNE POČITNICE 

 

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – DECEMBER 2019

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA

Ponedeljek

2. 12.

Bio pirina mešana štruca (gluten), domače maslo (mleko), med, otroški čaj. Sveže sadje. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti  s sirom (gluten, mleko, jajca, soja, zelena), zeljnata solata s čičeriko, voda. Navadni grški jogurt (mleko).

Torek

3. 12.

Črni kruh (gluten), mortadela (mleko), kisle kumarice (SO2), planinski čaj. Sveže sadje.

Repna jota s kranjsko klobaso, kruh (gluten), ledena tortica (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), redek sok.

 

100% sadni sok, grisini (gluten).

 

Sreda

4. 12.

Ovseni kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Sveže sadje. Domači mesni sir, riž z grahom, zelena solata s koruzo, voda. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

Četrtek

5. 12.

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Zelenjavni krožnik. Enolončnica s piščancem, krompirjem in zelenjavo, , skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), ananasov kompot. Mešano sveže sadje.

Petek

6. 12.

Bio parkelj (gluten, mleko), bela kava (gluten, mleko, soja), mandarina. Sveže sadje. Domača kostna juha z zakuho (gluten, jajca), pečen file atlantskega lososa (riba), korenčkov pire krompir (mleko), voda. Mleko (mleko), hruška naši.
 

Ponedeljek

9. 12.

Makova štručka (gluten, mleko), mleko (mleko). Sveže sadje. Svaljki s skuto (gluten, mleko, jajca, SO2), haše omaka (gluten), zelnata solata s fižolom, voda. Crispy kruhki (gluten, mleko), jabolko.

Torek

10. 12.

Domač polbel kruh iz krušne peči (gluten), puranja šunka (mleko), rezine kumar, čaj. Sveže sadje. Ješprenjeva juha (gluten), kruh gluten), borovničev muffin (gluten, mleko, jajca), redek sok. Bio sadno-zelenjavni jogurt (mleko).

Sreda

11. 12.

Bela kava (gluten, mleko, soja), črna bombeta (gluten), jabolko. Sveže sadje. Zelenjavna rižota iz mešanice žit s puranom (gluten), ribani sir (mleko), zelena solata s koruzo, voda. Suho sadje (SO2) in prepečenec (gluten).

Četrtek

12. 12.

Bio buhtelj (gluten, mleko), otroški čaj. Zelenjavni krožnik. Domača goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana domača govedina, pražen krompir, parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Mešano sveže sadje.

Petek

13. 12.

Rženi kruh (gluten), domač tunin namaz (ribe, mleko), korenje, otroški čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), puran v smetanovi omaki (gluten, mleko), ajdova kaša, pesa. Bio koruzna bombeta (gluten).
 

Ponedeljek

16. 12.

Bio polnozrnati kruh (gluten), pašteta (mleko), sadni čaj. Sveže sadje. Porova juha s krompirjem, polnozrnati polžki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), pesa (SO2), voda. Banana.

Torek

17. 12.

Eko prosena kaša na domačem mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, zelena solata, redek sok. Bio korenčkova bombeta (gluten).

Sreda

18. 12.

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), otroški čaj. Sveže sadje. Domača pečenica / krvavica, praženo kislo zelje, pražen krompir, voda. Sadna skuta s sadjem (mleko).

Četrtek

19. 12.

 

Mešani kruh z manj soli (gluten), kuhan pršut, olive (SO2), planinski čaj z limono. Zelenjavni krožnik. Pečen file novozelandskega repaka (riba), rizi bizi, zeljnata solata s fižolom, redek sok. Sveže sadje.

Petek

20. 12.

Pisani kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), paprika, čaj. Sveže sadje. Grahova juha z rižem (gluten, mleko), čokoladni cmoki (gluten, mleko, jajca, soja, SO2, lešniki), breskova čežana, voda. Prepečenec (gluten), 100% jabolčni sok.
         

Ponedeljek

23. 12.

Bio ovseni kruh (gluten), sir (mleko), korenje, čaj. Sveže sadje. Bučna juha s kroglicami (gluten, jajca, mleko), rižev narastek (mleko), jajca, gluten), čežana, voda. Mleko (mleko), grisini (gluten).

Torek

24. 12.

Francoski rogljiček (gluten, jajca, mleko), mleko (mleko), čokoladni Božiček (mleko, soja). Sveže sadje. Makaronovo meso (gluten, jajca), zeljnata solata s čičeriko, mandarina, redek sok. Mešano sadje.

Sreda

25. 12.

PRAZNIK

Četrtek

26. 12.

PRAZNIK

Petek

27. 12.

Mlečni proseni zdrob (mleko), kakav (sojin lecitin), suhe slive (SO2). Sveže sadje. Zelenjavna krem juha (gluten),  čokoladne palačinke (gluten, mleko, jajca, soja, lešniki), voda. Banana.
         

Ponedeljek

30. 12.

Pirin kruh (gluten),  maslo (mleko),  med, čaj. Sveže sadje. Brokolijeva juha (mleko),  zelenjavna rižota s piščancem, ribani sir (mleko), zelena solata, voda. Sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

Torek

31. 12.

Koruzni kruh (gluten),  kisla smetana (mleko),  mleko (mleko). Sveže sadje. Porova juha (mleko),  peresniki s tunino omako (mleko, ribe, gluten),  zeljnata solata s fižolom, voda. Prepečenec (gluten), 100% sadni sok.

Sreda

1.       1.

PRAZNIK

Četrtek

2. 1.

PRAZNIK

Petek

3. 1.

Mlečni riž (mleko),  kakav (soja). Zelenjavni krožnik. Korenčkova juha, koruzni njoki (jajca, gluten, SO2) v smetanovi omaki s piščancem (mleko),  zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki (mleko, gluten), mandarina.

 

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.205 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost