Skoči na glavno vsebino

Tehniški dan za 4.r – 2017

V ponedeljek, 16.10 2017 smo si četrtošolci ogledali čistilno napravo v Kranju. Prijazna gospa nam je ob krajšem dokumentarnem filmu razložila pomen čistilne naprave in nam ob maketi prikazala potek od začetka čiščenja pa vse do prečiščene vode pri izlivu.

Sledil je ogled SLOVENSKEGA ŠOLSKEGA MUZEJA. Učenci so spoznavali začetke šolanja in razlike med današnjim učenjem ter več desetletij nazaj. Sledila je tudi učna ura lepopisa. Vrnili smo se v leto 1930. Učenci so se morali obleči v haljice, brezrokavnike in si nadeti narokavnike. Učiteljici so odgovarjali  stoje z nagovorom “GOSPODIČNA UČITELJICA”. Pisali so s peresniki, ki so jih pomakali v črnilo. Čke so bile lepo napisane. Učni list so odnesli domov in mislim, da je bila učna ura vsemnajbolj všeč in gotovo jim bo še dolgo ostala v spominu.

Za 4.r zapisala Nataša R.

{phocagallery view=category|categoryid=226|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost