Skoči na glavno vsebino

3. Planinski pohod – PŠ Žabnica

Čeprav je v soboto sijalo sonce in je bilo vreme najbolše za pohod, smo jo tokrat mahnili peš proti večeru. Zbrali smo se v Škofji loki na Mestnem trgu. Tam smo si najprej ogledali rokodelski center DUO in prijazna gospodična Kati Sekirnik nam je predstavila nekaj starih obrti. Medtem nas je zunaj že čakala vodička, ki nas je peljala po poteh mesta vse do Nacetove hiše. Med hojo smo imeli nekaj postankov, kjer smo prisluhnili različnim pravljicam in pripovedkam, ki naj bi bile nekoč…pred davnimi časi celo resnične. Pri Nacetovi hiši smo si j ogledali zelo staro hišo, v notranjosti pa nas je pričakala predstava o Zlatorogu. Po končani pravljici smo peš z lučkami odšli še na grad proti mestu in cilju, kjer so nas že čakali starši. Nočni pohod je bil nekaj posebnega in naslednje leto ga moramo ponoviti, a le drugje :).

Nataša Ravnkar

{phocagallery view=category|categoryid=137|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost