Skoči na glavno vsebino

Utrinki s Pohorja – zadnje poročanje

Naše bivanje na Pohorju se počasi izteka. Sledi kratko poročilo za sredo in četrtek.

V sredo smo se dopoldne odpravili na ogled partizanske bolnišnice Jesen, popoldansko deževje pa nam je preprečilo dejavnosti na prostem. Vendar se nismo dali; nikomur ni bilo dolgčas. Ustvarjali smo modne kreacije v tehniški delavnici, se spoznavali s skrivnostmi gozda, ki nam jih je predstavil lovec Alojz, na koncu pa smo se preizkusili v bovlanju. Res zanimiv šport. Da ne pozabimo: jemo toliko, kot le zmoremo, in še ostaja na krožnikih.

Četrtek se je začel zelo obetavno: brez pohoda, saj je na Treh kraljih močno deževalo. V hotelu Jakec so potekale delavnice: fizikalna merjenja in uvod v fiziko, obiskal nas je rajonski gozdar Rado, za posladek pa bovlanje. Sedaj smo že pravi mojstri. Popoldan nas čakajo še taborniške veščine in predstavitev dela gorskih reševalcev. Seveda komaj čakamo na večerni disko.

V petek se bomo podali še v svet gledališča, če bo vreme dopuščalo, pa bomo naše znanje orientacije preizkusili v praksi.

V petek se vidimo v Stražišču. Po nas pridite po 15. uri.

Osmošolci OŠ Stražišče

P. S.: Spremljevalce smo že uspešno udomačili …

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost