Skoči na glavno vsebino

Tradicionalni slovenski zajtrk 2012/2013

Tudi to šolsko leto se bo naša šola pridružila projektu Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga ja preteklo šolsko leto s pomočjo donatorskih sredstev slovenskih kmetov in mlekarjev pripravilo Ministrstvo za kmetijstvo in okolje v sodelovanju z drugimi ministrstvi, zavodi in agencijami. Zaradi izrednih vremenskih razmer in posledično katastrofalnim pridelkom v tem šolskem letu na donacije ne moremo računati. Tradicionalni slovenski zajtrk bomo zato otrokom po navodilih ministrstva ponudili 16. 11. 2012 iz lastnih sredstev, namesto šolske malice. Pri tem bomo posebno pozornost namenili nakupu visoko kakovostnih lokalno pridelanih in predelanih živil.

 

Živila za Tradicionalni slovenski zajtrk za Stražišče, Žabnico in Besnico;

smo naročili:

MLEKO in MASLO: Mlekarstvo Podjed – Olševek

JABOLKA; Kmetija Markuta – Čadovlje

MED; čebelarstvo Pogačnik – Virmaše

KRUH; Žito

Za Podblico bomo vsa živila pridobili iz domačih kmetij.

(Sadjarji in mlekar v Dorfarjih niso imeli zadostnih količin živil za našo šolo)

 

Obvestilo pripravila mag. Mojca Bukovnik, organizatorka šolske prehrane

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost