Skoči na glavno vsebino

Unesco šola

KAJ JE UNESCO?

Unesco je del Organizacije Združenih narodov. Prizadeva si za ohranitev naravne in kulturne dediščine. Pri nas so na seznamu Unescove naravne dediščine Škocjanske jame, kulturno dediščino pa predstavlja literarno delo Samorastniki Prežihovega Voranca.

 

 

KAJ POMENI BITI UNESCO ŠOLA?

 

Unesco šola si prizadeva, da bi imeli učenci in zaposleni v njej pozitiven odnos do naravne in kulture dediščine (v skrbi za okolje se Unesco šola povezuje z eko šolo). Povezujemo se z našim okoljem, s starši, krajani, s tistimi, ki ne hodijo več v šolo. Prizadevamo si, da bi učenci in vsi ostali rekli: Rad imam svojo šolo. Učenci Unesco šol radi sodelujejo na prireditvah, ki jih organizira naša šola, brez strahu pa nastopajo tudi drugod (lani v Besnici, Žabnici, Kranju, Mojstrani, letos v Škofji Loki, v Slovenj Gradcu in še kje …). Naša šola spada v skupino Unesco šol Gorenjske, ki ima sedež v Mojstrani. Najbolj pridni in zagreti učenci lahko odidejo na tabore, ki jih prirejajo druge Unesco šole po Sloveniji, ki jih je več kot 50 (poleg osnovnih šol sem spadajo tudi nekateri vrtci, šole s prilagojenim programom in srednje šole).
 
4. SREČANJE UNESCO ŠOL GORENJSKE, 21. 4. 2009
TABOR ROMI NA ZLATEM POLJU, 20. 3. 2009
IGRAČE za VARNO HIŠO na Gorenjskem, december 2008
3. UNESCO BAZAR – Stražišče, 11. 12. 2008
JEZIK, KULTURA IN TRADICIJA – ŠKOFJA LOKA
UNESCO TABOR – Slovenj Gradec, 23. 10. 2008
GORNIŠKI TABOR – Mojstrana, 27. 9. 2008

(Skupno 224 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost