Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – MAREC 2024

JEDILNIK ZA ŠOLO  

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP. MALICA
Ponedeljek

4. 3.

 

Makova štručka (gluten, mleko), eko hruška, čaj. Makova štručka (gluten, mleko), eko hruška, čaj. Lečina kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnate gratinirane testenine z zelenjavo (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Grški jogurt (mleko).

 

Torek

5. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš (gluten), gluhi štruklji, zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, jabolko.
Sreda

6. 3.

 

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta tri žita (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten).
Četrtek

7. 3.

ŠS eko paradižnik

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko sadni kefir (mleko).
Petek

8. 3.

ŠS eko jabolka

Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Jota s kislo repo (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, jajca, gluten), voda. Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek

11. 3.

ŠS mleko (mleko)

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), hruška, otroški čaj. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), hruška, otroški čaj. Juha iz eko pora (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Jabolčni čips in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).
Torek

12. 3.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana.

 

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki v bolonjski omaki z eko mesom (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).
Sreda

13. 3.

Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, planinski čaj. Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, planinski čaj. Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten), eko jabolko.

 

Četrtek

14. 3.

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj. Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir (mleko), motovilec s koruzo, voda. Eko sadno zelenjavni  jogurt (mleko).
Petek

15. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono. Polbeli kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, zeliščni čaj z limono.

 

Krompirjev golaž, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda.

 

Mešano sezonsko sadje.
         
Ponedeljek. 18. 3. Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), jabolko, kakav (mleko, soja). Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), jabolko, kakav (mleko, soja).

 

Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Banana.
Torek

19. 3.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj. Pizza s sirom (gluten, mleko), čaj. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Pirini piškoti (gluten, soja), mleko (mleko).

 

Sreda

20. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), banana. Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s kalčki, voda.

 

Jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

 

Četrtek

21. 3

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj, hruške.

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda.

 

Grisini (gluten, mleko), jabolko.
Petek

22. 3.

ŠS eko paprika

 

Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom. Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom. Telečja obara z zelenjavo, ajdovi žganci marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda.

 

Mešano sveže sadje.
         
Ponedeljek

25. 3.

ŠS mleko (mleko)

Mešani kruh z manj soli (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, planinski čaj, hruška. Mešani kruh z manj soli (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, planinski čaj.

 

Grahova juha (gluten, mleko), široki rezanci v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), piščančja bedrca, zelena solata s koruzo, voda.

 

Črna bombeta (gluten), jabolko.

 

Torek

26. 3.

Beli kruh (gluten), hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj. Hot dog štručka (gluten, soja), hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

 

Goveja juha iz govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda. Eko sadni kefir (mleko).
Sreda

27. 3.

Eko kamutov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), lešniki (lešniki), jabolko, sadni čaj.

 

Eko kamutov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), lešniki (lešniki), jabolko,  sadni čaj.

 

Bograč, kruhov cmok (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s čičeriko, voda.

 

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

 

Četrtek

28. 3.

Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten), eko banana. Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten), eko banana.

 

Pečen file atlantskega lososa (ribe), rizi bizi, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Skuta s sadjem (mleko).
Petek

29. 3.

 

Eko ječmenov kruh (gluten, sezam), rezine svežih kumar, čaj.

 

Eko ječmenov  kruh (gluten, sezam), rezine svežih kumar, čaj. Spomladanska mineštra s čičeriko in bulgurjem, polbeli kruh (gluten), čokoladne palačinke (gluten, jajca, mleko, lešniki, soja), voda. Sveže mešano sadje.

 

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA
         
Ponedeljek

4. 3.

 

Makova štručka (gluten, mleko), čaj.

 

Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, mleko), eko polnozrnate gratinirane testenine z zelenjavo (mleko, gluten), rdeča pesa v solati, voda. Grški jogurt (mleko).
Torek

5. 3.

Kruh iz krušne peči (gluten), sir (mleko), eko paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji paprikaš (gluten), gluhi štruklji, zelena solata s koruzo, voda. Crispy kruhki, jabolko
Sreda

6. 3.

 

Eko pšenični zdrob na eko mleku (mleko), kakav (soja), eko banana. Sveže sadje.

 

Goveji golaž (gluten, SO2), polenta tri žita (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten).
Četrtek

7. 3.

Črni kruh (gluten), piščančje prsi, čaj z medom. Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (mleko, gluten), voda. Eko sadni kefir (mleko).
Petek

8. 3.

Eko skutin sonček (gluten, mleko), kakav (soja, mleko). Sveže sadje. Jota s kislo repo (gluten), polbeli kruh (gluten), eko čokoladni mafin (mleko, jajca, gluten), voda. Mešano sveže sadje, koruzni vaflji.
         
Ponedeljek

11. 3.

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), otroški čaj.

 

Sveže sadje. Juha iz eko pora (gluten, mleko), sirovi tortelini v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), zelena solata s čičeriko, voda. Jabolčni čips in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji)/Crispy kruhki.

 

Torek

12. 3.

Eko prosena kaša na eko mleku (mleko), kakav (soja).

 

Sveže sadje. Cvetačna juha (gluten, mleko),  peresniki v bolonjski omaki z eko mesom (gluten, jajca), rdeča pesa v solati, voda. Eko bombeta s sirom in semeni (gluten, mleko, sezam).
Sreda

13. 3.

Koruzni kruh (gluten), kajmak (mleko), eko korenje, planinski čaj. Sveže sadje. Puranji zrezki v čebulni omaki (mleko, gluten), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Polnozrnati prepečenec (gluten), eko jabolko.
Četrtek

14. 3.

Ajdov kruh (gluten), maslo (mleko), med, sadni čaj. Zelenjavni krožnik. Bučna juha (mleko, gluten), file postrvi na žaru (ribe), pire krompir (mleko), motovilec s koruzo, voda. Eko sadno zelenjavni jogurt (mleko).
Petek

15. 3.

Polbeli kruh (gluten), tunina/tunin namaz (ribe, mleko), redkvice, zeliščni čaj z limono.

 

Sveže sadje. Krompirjev golaž, skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), jabolčna čežana, voda. Mešano sezonsko sadje, črni kruh (gluten).
         
Ponedeljek. 18. 3. Eko polnozrnata štručka (gluten, sezam), kakav (mleko, soja). Sveže sadje. Kostna juha z zakuho (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), korenčkov pire krompir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda.

 

Banana.
Torek

19. 3.

 

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), čaj, jabolko. Sveže sadje. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda. Pirini piškoti (gluten, soja), mleko (mleko).

 

Sreda

20. 3.

 

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko), banana. Sveže sadje. Korenčkova juha z zdrobom (gluten, mleko), file severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), krompir v kosih s peteršiljem, zelena solata s kalčki, voda.

 

Jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

Četrtek

21. 3.

 

Črni kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, soja, lešniki), čaj.

 

Zelenjavni krožnik. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), piščančja rižota iz treh žit z zelenjavo, motovilec s koruzo, voda.

 

Grisini (gluten, mleko), jabolko.
Petek

22. 3.

Pirin kruh (gluten), puranja šunka (mleko), planinski čaj z medom. Sveže sadje. Telečja obara z zelenjavo, ajdovi žganci, marmorni kolač (gluten, mleko, jajca), voda.

 

Mešano sveže sadje, ovseni kruh (gluten).
         
Ponedeljek

25. 3.

Mešani kruh z manj soli (gluten), maslo (mleko), jagodna marmelada, planinski čaj.

 

Sveže sadje. Grahova juha (gluten, mleko), široki rezanci v smetanovi omaki (gluten, mleko, jajca), piščančja bedrca, zelena solata s koruzo, voda.

 

Črna bombeta (gluten), jabolko.
Torek

26. 3.

Beli kruh (gluten), hrenovka (mleko, soja), ajvar, gorčica (gorčica), čaj.

 

Sveže sadje. Goveja juha iz govedine z zakuho (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zelena solata, voda.

 

Eko sadni kefir (mleko).
Sreda

27. 3.

Eko kamutov kruh (gluten), topljeni sir (mleko), lešniki (lešniki), jabolko, sadni čaj.

 

Sveže sadje. Bograč, kruhov cmok (gluten, mleko, jajca, zelena), zeljnata solata s čičeriko, voda.

 

Presta (gluten), 100% sadni sok.

 

Četrtek

28. 3.

Polnozrnati rogljiček (gluten), bela kava (soja, mleko, gluten).

 

Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (ribe), rizi bizi, parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Skuta s sadjem (mleko).

 

Petek

29. 3.

Eko ječmenov kruh (gluten, sezam), rezine svežih kumar, čaj.

 

Sveže sadje. Spomladanska mineštra s čičeriko in bulgurjem, polbeli kruh (gluten), čokoladne palačinke (gluten, jajca, mleko, lešniki, soja), voda. Sveže mešano sadje, eko kifeljc (gluten, mleko).

 

Dober tek !

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Vsaj polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Velik delež živil je lokalnega izvora, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Zaradi preglednosti jedilnika to ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

(Skupno 1.187 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost