Skoči na glavno vsebino

JEDILNIK – JUNIJ 2023

 JEDILNIK ZA ŠOLO – JUNIJ 2023

 

DATUM MALICA 1.r MALICA KOSILO POP.  MALICA

5. 6.

Ponedeljek

ŠS češnje

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten). Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten). Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, eko paradižnikova solata, voda. Grški jogurt (mleko).

6. 6.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, eko korenje, otroški čaj. Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, eko korenje, voda. Lečina kremna juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

7. 6.

Sreda

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja), banana.

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja), banana.

 

Kumarična kremna juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, mešanica žit v rižoti z grahom, zelena solata, voda. Marelica, Crispy kruhki.

8. 6.

Četrtek

Eko mešani kruh (gluten), sir (mleko), kumare, čaj, nektarina. Eko mešani kruh (gluten), sir (mleko), kumare, voda. Eko polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zeljnata solata, ananas, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

9. 6.

Petek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), redkvice, sadni čaj. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnem olju (ribe), redkvice, voda. Boranja (gluten), gluhi štruklji (gluten), marmorni kolač (gluten, jajca, mleko), voda. Mešano sveže sadje.
         

12. 6.

Ponedeljek

ŠS mleko (mleko)

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj, banana. Črni  kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Juha iz eko pora (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), jabolko.

13. 6

Torek

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), eko paprika, čaj. Sirov burek (gluten, mleko, jajca), eko paprika, čaj. Mleta pečenka (gluten, jajca), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata, melona, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam), mleko (mleko).

14. 6.

Sreda

ŠS marelice

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja).

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (soja).

 

Grahova juha z rižem (gluten, mleko), pirini njoki v smetanovi omaki (gluten, jajca, SO2, mleko), paradižnikova solata s papriko, voda. Banana.

15. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. Beli kruh, (gluten) puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), voda. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda.

Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.

 

16. 6.

Petek

Eko korenčkova bombeta (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten), nektarina. Eko korenčkova bombeta (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten), nektarina. Pasulj juha (gluten), polbeli kruh (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje.
         

19. 6.

Ponedeljek

ŠS eko paradižnik

Pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), otroški čaj, jabolka.

 

 

Pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), voda.

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji ražnjiči, pire krompir (mleko), kumarična solata, voda.

 

Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

20. 6.

Torek

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana.

 

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Juha iz eko cvetače (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda. Marelice, prepečenec (gluten).

21. 6.

Sreda

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

 

Štručka hot dog (gluten, soja), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, voda.

 

Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), vodni vlivanci (jajca, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (mleko, gluten), paradižnikova solata s papriko, voda.

 

Grisini (gluten, mleko), 100% jabolčni sok.

22. 6.

Četrtek

ŠS nektarine

Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, sadni čaj. Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, voda. File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, zelena solata s čičeriko, voda.

Eko sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

23. 6.

Petek

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), voda. Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), voda.

Telečja obara iz eko teletine (gluten), polbeli kruh (gluten), mlečni sladoled (mleko), voda.

 

Mešano sveže sadje.

 

POLETNE POČITNICE 🙂

 

               

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – JUNIJ 2023

  

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP.  MALICA

5. 6.

Ponedeljek

Polnozrnati jabolčni zavitek (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), eko polenta, eko paradižnikova solata, voda. Grški jogurt (mleko).

6. 6.

Torek

Kruh iz krušne peči (gluten), piščančje prsi, eko korenje, otroški čaj. Sveže sadje. Lečina kremna juha (gluten, jajca), cvetačni polpeti (gluten, SO2), pire krompir (mleko), voda. Sadna ploščica (gluten, SO2).

7. 6.

Sreda

Eko pšenični zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje Kumarična kremna juha (gluten, mleko), piščančji file na žaru, mešanica žit v rižoti z grahom, zelena solata, voda. Marelica, Crispy kruhki.

8. 6.

Četrtek

Eko mešani kruh (gluten), sir (mleko), kumare, čaj. Zelenjavni krožnik. Eko polnozrnati peresniki s paradižnikovo omako (gluten), ribani sir (mleko), zeljnata solata, ananas, voda. Polnozrnati rogljiček (gluten, soja).

9. 6.

Petek

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe), redkvice, sadni čaj. Sveže sadje. Boranja (gluten), kruhovi cmoki (gluten), marmorni kolač (gluten, jajca, mleko), voda. Mešano sveže sadje, sadna skuta (mleko).
         

12. 6.

Ponedeljek

Črni kruh (gluten), domače maslo (mleko),  domača marmelada, sadni čaj. Sveže sadje. Juha iz eko pora (gluten, mleko), piščančji paprikaš, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), rdeča pesa v solati, voda. Presta (gluten), jabolko.

13. 6.

Torek

Skutina blazinica (gluten, mleko, jajca), eko paprika, čaj. Sveže sadje. Mleta pečenka (gluten, jajca), korenčkov pire krompir (mleko), kumarična solata, melona, voda. Polnozrnata bombeta (gluten,soja, sezam), mleko (mleko).

14. 6.

Sreda

Eko koruzni zdrob na domačem mleku (gluten, mleko), kakav (soja). Sveže sadje Grahova juha z rižem (gluten, mleko), pirini njoki v smetanovi omaki (gluten, jajca, mleko, SO2), paradižnikova solata s papriko, voda. Banana.

15. 6.

Četrtek

Beli kruh (gluten), puranja šunka (gluten), kisle kumarice (SO2, gorčica), zeliščni čaj. Zelenjavni krožnik. File atlantskega lososa na žaru ( ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, stročji fižol v solati, voda. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji, SO2), 100 % pomarančni sok.

16. 6.

Petek

Eko korenčkova bombeta (gluten), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Pasulj juha (gluten), polbeli kruh (gluten), pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, soja, SO2), jabolčna čežana, voda. Mešano sveže sadje, navadni jogurt (mleko).
         

19. 6.

Ponedeljek

Pirin kruh (gluten), kisla smetana (mleko), otroški čaj.

 

Sveže sadje.

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), puranji ražnjiči, pire krompir (mleko), kumarična solata, voda.

 

Jogurt s čokoladnimi kroglicami (mleko).

20. 6.

Torek

Eko pšenični zdrob na mleku (mleko, gluten), kakav (soja), banana. Sveže sadje.

Juha iz eko cvetače (gluten, mleko), zelenjavna rižota s puranom, zelena solata s koruzo, voda.

 

Marelice, prepečenec (gluten).  

21. 6.

Sreda

Beli kruh (gluten), domača hrenovka (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje Domača kostna juha z zakuho (jajca, gluten), vodni vlivanci (jajca, gluten), telečji trakci v čebulni omaki (mleko, gluten), paradižnikova solata s papriko, voda. Grisini (gluten, mleko), 100% jabolčni sok.

22. 6.

Četrtek

Polnozrnati kruh (gluten), domače maslo (mleko), gozdni med, sadni čaj.

 

 

 

 

  File severnoafriškega čopovca na žaru (ribe), popečen mladi krompir s peteršiljem, zelena solata s čičeriko, voda.

Eko sadni jogurt brez dodanega sladkorja (mleko).

 

23. 6.

Petek

Eko buhtelj s čokolado (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, soja, gluten). Sveže sadje. Telečja obara iz eko teletine (gluten), polbeli kruh (gluten), mlečni sladoled (mleko), voda.  
Mešano sveže sadje, črna bombeta (gluten).
         

26. 6.

Ponedeljek

Kus kus na mleku (mleko, gluten), cimetov posip, rozine (SO2). Sveže sadje. Juha iz eko brokolija (mleko, gluten), eko polnozrnati svedrčki s paradižnikovo omako z bučkami in ribanim sirom (mleko, gluten), zelena solata s koruzo, voda.

Eko bombeta s sirom in semeni (mleko, gluten, sezam), palčke iz sveže zelenjave.

 

27. 6.

Torek

Mešani kruh (gluten), topljeni sir (mleko), eko korenje, sadni čaj. Sveže sadje.

Bučna juha (gluten), puranji trakci v čebulni omaki (gluten), koruzni svaljki (gluten, SO2, jajca), paradižnikova solata s papriko, voda.

 

Borovničeva palčka (mleko, jajca, gluten, SO2).

28. 6.

Sreda

Ovseni kruh (gluten), piščančje prsi, kumare, zeliščni čaj. Sveže sadje.

Zelenjavna juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda.

 

Skuta s sadjem (mleko), melona.

29. 6.

Četrtek

Mlečni riž (mleko), kakav (soja). Zelenjavni krožnik.

Kostna goveja juha zakuho (gluten, jajca), piščanec v curry omaki (mleko), kus kus (gluten), zeljnata solata s fižolom, voda.

 

Banana, mleko (mleko).

 

30.6.

Petek

Eko kamutov kruh (gluten), mlečni namaz (mleko), eko paprika,  otroški čaj. Sveže sadje.

Enolončnica s piščancem in bulgurjem (gluten), črni kruh (gluten), carski praženec (gluten, mleko, jajca), manj sladek kompot.

 

Ovseni kruh (gluten), tunin namaz.

 

 

 

Dober tek !

 

 

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Polovica ponujenega kruha je brez aditivov. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij. Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika.

 

 

 

 

 

(Skupno 1.028 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost