Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za januar 2020

JEDILNIK ZA ŠOLO – JANUAR 2020

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

6. 1.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), domač tunin namaz (riba, mleko), sveža paprika, sadni čaj, hruška. Ovseni kruh (gluten), tunina v olivnemu olju (ribe), sveža paprika, sadni čaj. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), čežana. Grški jogurt (mleko), mandarina.

7. 1.

Torek

ŠS eko mleko (mleko)

Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. File polenovke na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

8. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja), jabolko. Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Cvetačna juha (gluten, mleko), piščančja rižota z zelenjavo, pesa, voda. Banana.

9. 1.

Četrtek

ŠS mandarine

Kakav (mleko), črna žemlja (gluten).

Sadni jogurt (mleko), črna žemlja (gluten).

 

Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), pirini svaljki s haše omako (gluten, jajca, pšenica, SO2), domača zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešani kruh z manj soli (gluten), topljeni sir (mleko).

10. 1.

Petek

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, jajca, mleko), čaj, banana. Pica s šunko in sirom (gluten, mleko, soja), 100 % domač jabolčni sok.

Krompirjev golaž s hrenovko (mleko), kruh (gluten),  zelena solata s fižolom, redek sok.

 

Mešano sveže sadje.
     

13. 1.

Ponedeljek

ŠS eko korenje

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj, mandarina. Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s koruzo, voda. Bio koruzna bombeta (gluten).

14. 1.

Torek

Bio pirin kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj, banana. Bio pirin kruh (gluten), manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Grahova kremna juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v kremni omaki (gluten, mleko, jajca), pesa, redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

15. 1.

Sreda

ŠS jabolka

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, rdeč radič s  fižolom, redek sok. Crispy kruhki (mleko, gluten), mandarina.

16. 1.

Četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v naravni omaki (gluten, mleko), polširoki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

17. 1.

Petek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Enolončnica s piščančjim mesom, krompirjem in zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).
       

20. 1.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), domače mleko (mleko), banana. Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), domače mleko (mleko). Goveja juha s prikuho (gluten, jajca), polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca) in ribanim sirom (mleko), pesa, voda.

Grisini (gluten), hruška naši.

 

21. 1.

Torek

Mešani kruh z man soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Mešani kruh z man soli (gluten), pečene piščančje prsi, eko paprika, čaj z limono. Mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), domača ajdova kaša, zelena solata s koruzo, redek sok. Bio sadno-zelenjavni jogurt (mleko).

22. 1.

Sreda

Črni kruh (gluten) , tunin namaz (ribe), redkvice, zeliščni čaj, hruška. Črni kruh (gluten) , tunin namaz (ribe), redkvice, zeliščni čaj. Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca),  voda. Mleko (mleko), prepečenec (gluten).

23. 1.

Četrtek

ŠS eko mleko (mleko)

Polnozrnati kruh (gluten), čokladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Polnozrnati kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih,  parjena zelenjava na olivnem olju, redek sok. Bio korenčkova bombeta (gluten).

24. 1.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.
     

27. 1.

Ponedeljek

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko, ribe), pesa, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

28. 1

Torek

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja), čaj, jabolko.

 

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja), čaj, jabolko.

 

Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, redek sok. Bio sadni kefir  (mleko).

29. 1

Sreda

Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (mleko, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj.

Enolončnica s puranom (gluten), marelični cmoki ( jajca, gluten, mleko), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam).

30. 1.

Četrtek

ŠS korenje

 

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja), hruška.

 

 

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (mleko), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Pečen file atlantskega lososa (riba), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Mešano suho sadje in oreščki (SO2, orehi, lešniki, indijski oreščki, mandlji).

31. 1.

Petek

ŠS lešniki (lešniki)

Bio kamutov kruh (gluten), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

 

Bio kamutov kruh (gluten), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

Lečna kremna juha s koščki krompirja, puran v smetanovi omaki (mleko), kuskus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

JEDILNIK ZA VRTEC – JANUAR 2020

 

DATUM ZAJTRK DOP. MALICA KOSILO POP. MALICA

6. 1.

Ponedeljek

Ovseni kruh (gluten), domač tunin namaz (riba, mleko), sveža paprika, sadni čaj. Sveže sadje. Zelenjavna kremna juha (gluten, mleko), skutni/orehovi štruklji (gluten, mleko, jajca, orehi), čežana. Grški jogurt (mleko), mandarina.

7. 1.

Torek

Domači polbeli kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domača slivova marmelada, čaj. Sveže sadje. File polenovke na žaru (ribe), korenčkov pire krompir (mleko), parjena zelenjava z olivnim oljem, redek sok. Bio polnozrnata bombeta (gluten, sezam).

8. 1.

Sreda

Sirova štručka (gluten, mleko, jajca), bela kava (mleko, gluten, soja). Sveže sadje Cvetačna juha (gluten, mleko), piščančja rižota z zelenjavo, pesa, voda. Banana.

9. 1.

Četrtek

Kakav (mleko), črna žemlja (gluten). Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), pirini svaljki s haše omako (gluten, jajca, pšenica, SO2), domača zeljnata solata s fižolom, redek sok. Mešani kruh z manj soli (gluten), topljeni sir (mleko).

10. 1.

Petek

Žepek z orehovim nadevom (gluten, orehi, jajca, mleko), čaj. Sveže sadje.

Krompirjev golaž s hrenovko (mleko), kruh (gluten),  zelena solata s fižolom, redek sok.

 

Mešano sveže sadje.
     

13. 1.

Ponedeljek

Pisani kruh (gluten), kisla smetana (mleko), čaj. Sveže sadje. Bograč, kruhovi cmoki (gluten, mleko,  jajca, zelena), zelena solata s koruzo, voda. Bio koruzna bombeta (gluten).

14. 1.

Torek

Bio pirin kruh (gluten)  manj slan kuhan pršut, kisle kumarice (SO2), čaj. Sveže sadje. Grahova kremna juha (gluten, mleko), sirovi tortelini v kremni omaki (gluten, mleko, jajca), pesa, redek sok. Piškoti z ovsenimi kosmiči (gluten), mleko (mleko).

15. 1.

Sreda

Eko proseni zdrob na domačemu mleku (mleko), kakav (soja). Sveže sadje Goveji golaž (gluten, SO2), polenta, rdeč radič s  fižolom, redek sok. Crispy kruhki (mleko, gluten), mandarina.

16. 1.

Četrtek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), maslo (mleko), domač gozdni med, planinski čaj. Zelenjavni krožnik. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), telečji zrezki v naravni omaki (gluten, mleko), polširoki rezanci (gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem, voda. Mešano sveže sadje.

17. 1.

Petek

Makova štručka (gluten, mleko), bela kava (mleko, gluten, soja), mandarina. Sveže sadje. Enolončnica s piščančjim mesom, krompirjem in zelenjavo (gluten), ajdovi žganci, čokoladni ježek (gluten, mleko, jajca, soja), voda. Probiotični navadni jogurt (mleko).
       

20. 1.

Ponedeljek

Koruzni kruh (gluten), sir (mleko), domače mleko (mleko). Sveže sadje. Goveja juha s prikuho (gluten, jajca), polžki s paradižnikovo omako (gluten, jajca) in ribanim sirom (mleko), pesa, voda.

Grisini (gluten), hruška naši.

 

21. 1.

Torek

 

Kekčev kruh (gluten), pečene piščančje prsi, čaj z limono. Sveže sadje. Gobova juha s krompirjem (gluten ?, mleko), mleta pečenka (gluten, jajca), omaka (zelena), domača ajdova kaša, zelena solata s koruzo, redek sok. Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin), mandarina.

22. 1.

Sreda

Bio kamutov kruh (gluten), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono. Sveže sadje Repna jota z domačo kislo repo  in mletim domačim suhim mesom, kruh (gluten), ajdovi krapi s skuto (gluten, mleko, jajca),  voda. Mleko (mleko), prepečenec (gluten).

23. 1.

Četrtek

Polnozrnati kruh (gluten), čokoladni namaz (mleko, lešniki, soja), jabolko, čaj. Zelenjavni krožnik. Brokolijeva juha (gluten, mleko), pečen file novozelandskega repaka (riba), krompir v kosih,  parjena zelenjava na olivnem olju, redek sok. Bio korenčkova bombeta (gluten).

24. 1.

Petek

Eko pšenični zdrob na domačemu mleku (mleko, gluten), kakav (soja). Sveže sadje. Telečji ptički v grahovi omaki (gluten), eko pirin rižek (gluten), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sezonsko sadje.
     

27. 1.

Ponedeljek

 

Koruzni kosmiči (gluten), domače mleko (mleko), banana. Sveže sadje. Domača goveja juha z zakuho (gluten, jajca), polnozrnati peresniki s tunino omako (gluten, mleko, ribe), pesa, voda. Presta (gluten), 100% sadni sok.

28. 1.

Torek

Polnozrnati rogljiček (gluten, jajca, mleko, soja), čaj.

 

Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (gluten, mleko), krompirjeva musaka (gluten, mleko, jajca), zelena solata, redek sok. Bio sadni kefir  (mleko).

29. 1.

Sreda

Eko polbeli kruh (gluten), domače  hrenovke (gluten, soja), gorčica (gorčica), ajvar, čaj. Sveže sadje

Enolončnica s puranom (gluten), marelični cmoki ( jajca, gluten, mleko, SO2), mešani kompot.

 

Pecivo iz mešane moke s semeni (gluten, sezam).

30. 1.

Četrtek

Ovseni kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten, soja).

 

Zelenjavni krožnik. Pečen file atlantskega lososa (riba), pire krompir (mleko), špinača v omaki (gluten, mleko), voda. Mešano suho sadje (S02).

31. 1.

Petek

Bio kamutov kruh (gluten), sirni namaz (mleko), planinski čaj z limono.

 

Sveže sadje. Lečna kremna juha s koščki krompirja, puran v smetanovi omaki (mleko), kuskus (gluten), zelena solata, voda. Mešano sveže sadje.

 

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

(Skupno 1.146 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost