Skoči na glavno vsebino

Jedilnik za februar 2019

JEDILNIK ZA ŠOLO – FEBRUAR 2019

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

4. 2.

Ponedeljek

SŠ eko mleko

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca) , jabolko, čaj.  Sirov polžek (gluten, mleko, jajca), jabolko,  čaj. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji džuveč z eko pirinim rižkom (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Smoothie (mleko).

5. 2.

Torek

Domač kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač med, čaj, jabolko. Domač kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo mleko), domač med, čaj. Špargljeva kremna juha s kroglicami (gluten, mleko), krompirjevi svaljki s haše omako (gluten, SO2), parjena zelenjava, redek sok. Bio naravni kefir (mleko), mandarina.

6. 2.

Sreda

ŠS kislo zelje

Polnozrnat kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten). Polnozrnat kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten). Cvetačna juha (mleko), pečen file lososa (riba), krompir v kosih, tatarska omaka (mleko, jajca, gorčica), voda. Mešano sveže sadje.

7. 2.

Četrtek

Eko polbel kruh (gluten), sir Jošt (mleko), paprika, čaj, banana. Eko polbel kruh (gluten), sir Jošt (mleko), paprika, čaj. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir z ocvirki, zelena solata s koruzo, redek sok. Presta (gluten), mleko (mleko).

8. 2.

Petek

KULTURNI PRAZNIK      
       

11. 2.

Ponedeljek

Črn kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe, soja), korenje, čaj. Črn kruh (gluten), tuna (ribe, soja), korenje, čaj. Kremna zelenjavna juha z opečenimi kockami kruha (gluten, mleko), polnozrnati špageti z bolonjsko omako (gluten, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sirova štručka (gluten, mleko), jabolko.

12. 2.

Torek

ŠS  jabolka

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Domač naravni probiotični jogurt (mleko), bela žemlja (gluten). Segedin golaž (gluten?), kuhan krompir v kosih, rižev narastek (gluten, mleko, jajca) , redek sok. Crispy kruhki (gluten, mleko), mandarina.

13. 2.

Sreda

Eko koruzni kruh (gluten) , domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Eko koruzni kruh (gluten), domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj.

Korenčkova juha (mleko), sirovi kaneloni (gluten, mleko, jajca), lahka francoska solata (jajce ?, mleko), voda.

 

Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin).

14. 2.

Četrtek

Bio pletenica z makom (gluten, mleko) , bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), mandarina. Bio pletenica z makom (gluten, mleko) , bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin), mandarina. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), čufte v omaki (gluten), polenta (mleko?), zelena solata s  koruzo, redek sok. Mešano sveže sadje.

15. 2.

Petek

ŠS eko paprika

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj, jabolko. Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj. Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin, SO2), jabolčna čežana, voda. Grisini (gluten), 100 % pomarančni sok.
         

18. 2.

Ponedeljek

ŠS eko korenje

Ržen kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj, mandarina. Ržen kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj.

Pražena kisla repa, pečenica, pire krompir (mleko), čokoladni ježek (gluten, mleko jajca), voda.

 

Mytos grški jogurt (mleko).

19. 2.

Torek

Bio pirina bombeta (gluten), kakav (sojin lecitin, mleko), banana. Bio pirina bombeta (gluten), kakav (mleko), banana.

Brokolijeva krem juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, riž z grahom, pesa (SO2), redek sok.

 

Trubarjev sadni kruh (gluten, jajca, orehi, lešniki, mandlji).

20. 2.

Sreda

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj, jabolko.

 

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj.

 

Bučna kremna juha (mleko), puranji zrezki v omaki (mleko), domača ajdova kaša, solata s krompirjem, voda. Mešano suho sadje in oreščki (orehi, lešniki, mandlji, indijski oreščki, SO2).

21. 2.

Četrtek

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (sojin lecitin). Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (sojin lecitin). Fižolova juha s polžki (gluten), zelenjavni narastek (gluten, mleko jajca), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio korenčkov kruh (gluten), riomare pate tunin namaz (ribe, soja).

22. 2.

Petek

ŠS eko mleko

Polnozrnat kruh (gluten), mandljev mlečni namaz (mleko, sojin lecitin, mandlji), čaj, mandarina. Polnozrnat kruh (gluten), mandljev mlečni namaz (mleko, sojin lecitin, mandlji), čaj, mandarina. Porova juha (gluten, mlekO), file novozelandskega repaka na žaru (riba), pire krompir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sveže sadje.
  ŠOLSKE POČITNICE

Dober tek!

 

Učenci in učenke 1. razredov  imajo v dopoldanskem času odmor za napitek ali sadni prigrizek. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno.  Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

JEDILNIK ZA VRTEC – FEBRUAR 2019

 

DATUM ZAJTRK MALICA KOSILO POP. MALICA

4. 2.

Ponedeljek

Sirov polžek (gluten, mleko, jajca) , čaj. Sveže sadje. Goveja juha z zakuho (gluten, jajca), piščančji džuveč z eko pirinim rižkom (gluten), zelena solata s koruzo, voda. Smoothie (mleko)

5. 2.

Torek

Domač kruh iz krušne peči (gluten), domače maslo (mleko), domač med, čaj. Sveže sadje. Špargljeva kremna juha s kroglicami (gluten, mleko), krompirjevi svaljki s haše omako (gluten, SO2), parjena zelenjava, redek sok. Bio naravni kefir (mleko), mandarina.

6. 2.

Sreda

Polnozrnat kruh (gluten), puranja šunka (gluten), bela kava (mleko, gluten). Sveže sadje. Cvetačna juha (mleko), pečen file lososa (riba), krompir v kosih, tatarska omaka (mleko, jajca, gorčica), voda. Mešano sveže sadje.

7. 2.

Četrtek

Eko polbel kruh (gluten), sir Jošt (mleko), paprika, čaj. Sveže sadje. Goveja juha iz domače govedine z zakuho (gluten, jajca), domača govedina, pražen krompir z ocvirki, zelena solata s koruzo, redek sok. Presta (gluten), mleko (mleko).

8. 2.

Petek

KULTURNI PRAZNIK      
       

11. 2.

Ponedeljek

Črn kruh (gluten), tunin namaz (mleko, ribe, soja), korenje, čaj. Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha z opečenimi kockami kruha (gluten, mleko), bio polnozrnati špageti z bolonjsko omako (gluten, jajca), zelena solata s koruzo, voda. Sirova štručka (gluten, mleko), jabolko.

12. 2.

Torek

 

Koruzni kosmiči (gluten), mleko (mleko). Sveže sadje. Segedin golaž (gluten?), kuhan krompir v kosih, rižev narastek (gluten, mleko, jajca), redek sok . Crispy kruhki (gluten, mleko), mandarina.

13. 2.

Sreda

Eko koruzni kruh (gluten) , domače maslo (mleko), domača marmelada, čaj. Sveže sadje.

Korenčkova juha (mleko), sirovi kaneloni (gluten, mleko, jajca), lahka francoska solata (jajce ?, mleko), voda.

 

Polnozrnat rogljiček (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin).

14. 2.

Četrtek

Bio pletenica z makom (gluten, mleko) , bela kava (mleko, gluten, sojin lecitin). Zelenjavni krožnik. Kokošja juha z zakuho (gluten, jajca), čufte v omaki (gluten), polenta (mleko?), zelena solata s  koruzo, redek sok. Mešano sveže sadje.

15. 2.

Petek

Ajdov kruh z orehi (gluten, orehi), sirni namaz (mleko), čaj. Sveže sadje. Enolončnica s puranom, krompirjem in svežo zelenjavo, pirini cmoki z mareličnim nadevom (gluten, mleko, jajca, sojin lecitin, SO2), jabolčna čežana, voda. Grisini (gluten), 100 % pomarančni sok.
         

18. 2.

Ponedeljek

Ržen kruh (gluten), pašteta (mleko), čaj. Sveže sadje.

Pražena kisla repa, pečenica, pire krompir (mleko), čokoladni ježek (gluten, mleko jajca), voda.

 

Mytos grški jogurt (mleko).

19. 2.

Torek

Bio pirina bombeta  (gluten), kakav (sojin lecitin, mleko). Sveže sadje.

Brokolijeva krem juha (gluten, mleko), pečene piščančje krače, riž z grahom, pesa (SO2), redek sok .

 

Trubarjev sadni kruh (gluten, jajca, orehi, lešniki, mandlji).

20. 2

Sreda

Sirov burek (gluten, mleko jajca), čaj.

 

Sveže sadje. Špargljeva kremna juha (mleko), puranji zrezki v omaki (mleko), domača ajdova kaša, solata s krompirjem, voda. Mešano suho sadje (SO2).

21. 2.

Četrtek

Eko proseni zdrob na domačem mleku (mleko), kakav (sojin lecitin). Zelenjavni krožnik. Fižolova juha s polžki (gluten), zelenjavni narastek (gluten, mleko jajca), zeljnata solata s fižolom, redek sok. Bio korenčkov kruh (gluten), riomare pate tunin namaz (ribe, soja).

22. 2.

Petek

Polnozrnat kruh (gluten), mandljev mlečni namaz (mleko, sojin lecitin, mandlji), čaj. Sveže sadje. Porova juha (gluten, mleko), file novozelandskega repaka na žaru (riba), pire krompir (mleko), zelena solata s čičeriko, voda. Mešano sveže sadje.
   

25. 2.

Ponedeljek

Mlečna prosena kaša (mleko), kakav (sojin lecitin), suhe slive (SO2). Sveže sadje. Kremna zelenjavna juha, temni polžki  z ragu omako iz piščančjega mesa (gluten) , pesa (SO2), voda/čaj ali redek sok. Banana, prepečenec (gluten, mleko).

26. 2.

Torek

Sirova polnozrnata štručka (mleko, gluten), bela kava (gluten, mleko, sojin lecitin).

 

Sveže sadje. Ričet (gluten), kruh (gluten), čokoladni mafin (gluten, jajca, mleko), voda/čaj ali redek sok. Naravni kefir (mleko), jabolko.

27. 2.

Sreda

Pisan kruh (gluten), kisla smetana (mleko), sveža paprika, čaj. Sveže sadje. Goveji golaž (gluten, SO2), polenta (mleko?), zelena solata, voda/čaj ali redek sok. Kraljeva štručka 50 g (gluten, mleko, jajca).

28. 2.

Četrtek

Polbel kruh (gluten), domače hrenovke (mleko), gorčica (gorčica), čaj. Zelenjavni krožnik. Cvetačna juha (mleko), sirovi polnozrnati kapeleti brez aditivov v smetanovi omaki (mleko, gluten, jajca), parjena zelenjava z olivnim oljem. Crispy kruhki (gluten, mleko), 100% sok.

1. 3.

Petek

Črn kruh (gluten), medeno maslo (mleko),  mleko (mleko). Sveže sadje. Korenčkova juha (mleko), file lososa na žaru (ribe), pire krompir (mleko), špinača (mleko), voda/čaj ali redek sok. Sveže sadje.

Dober tek !

Otroci imajo ves čas na razpolago vodo in sveže sadje ali zelenjavo. Kot napitek nudimo: čaj, vodo ali razredčen 100 % sadni sok. Blagovne znamke Veselko, Mojčin, Kekčev, Vaški in Gustav so znamke pekovskih izdelkov z manj soli in aditivov, katerim se tudi sicer v prehrani otrok izogibamo. V vseh jedeh smo ukinili ali vsaj razpolovili količino dodanega sladkorja. Izogibamo se izdelkom iz prečiščenih živil (bela moka in bel riž) in uvajamo čim več polnovrednih domačih jedi iz lokalno pridelanih živil, prisluhnemo pa tudi željam otrok. Nekatera živila in jedi iz živil lokalnih kmetij so opredeljena pod pojmom »domače«, s čimer želimo poudariti, da ne vsebujejo umetnih aditivov in niso podvržena dolgotrajnemu skladiščenju in transportu. Lokalnega izvora je tudi ves krompir in velika večina sezonske zelenjave, čeprav to, zaradi preglednosti jedilnika, ni posebej opredeljeno. Navedbe alergenov v jedilniku ne vključujejo navedb alergenov v sledovih in možnih navzkrižnih kontaminacij.

 

 

 

(Skupno 256 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost