Skoči na glavno vsebino

TVU 2018 – Povej nekaj v španščini

TVU 2018 – Povej nekaj v španščini (1. razred)

V torek, 15. 5. 2018, smo tudi z najmlajšimi učenci šole povedali nekaj v španščini. Kot na začetku vsakega srečanja smo se tudi mi najprej pozdravljali v španščini in to vadili ob pantomimi. Pri tem smo se spomnili tudi na besede prosim, hvala in oprosti. Bolje smo se spoznali s kratko predstavitvijo vsakega, kar nam je uspelo narediti v španščini. Ob tem smo spoznali nekaj številk, ki smo jih nato utrdili ob gibalnih vajah. Kot začetniki pisanja smo med zapisanimi črkami iskali tiste, ki jih v naši abecedi ne poznamo. Poleg črk nas je zanimalo tudi, kako se nekaterim besedam reče v španščini. Za konec smo jezik preizkusili tudi s petjem.

TVU 2018 – Povej nekaj v španščini (razredna stopnja)

V torek, 22. 4. 2018, se je po špansko govorilo tudi na stari šoli. Španščino smo začeli spoznavati z iskanjem besed, ki so bile skrite po razredu. Kaj pomenijo najdene besedo, smo odkrivali sproti. Najprej smo se z njimi pozdravljali. Pozdravu smo dodali kratko predstavitvijo sebe in se z njo preizkusili tudi pred drugimi. Med najdenimi besedami smo odkrili nekaj števil. Uredili smo jih in jih vadili ob iskanju predmetov po razredu in z različnimi gibalnimi vajami – medtem ko so nekateri hodili po razredu, smo drugi izvajali različne gibe. Koliko smo si zapomnili, smo preizkusili tudi na listu. Zapisali smo si tudi tiste prevedene besede, ki so vsakega zanimale. Na koncu smo zapeli znano pesem iz nadaljevanke Soy Luna – izvedeli smo pomen besedila pesmi in malo popravili svojo izgovarjavo.

Luciana Cukjati

{phocagallery view=category|categoryid=244|limitstart=0|limitcount=0}

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost